همکاری استراتژیک Meizu و Canonical برای تولید تلفن های هوشمند مبتنی بر اوبونتو

همکاری استراتژیک Meizu و Canonical برای تولید تلفن های هوشمند مبتنی بر اوبونتو

شرکت Meizu بزرگترین حامی سیستم عامل اوبونتو تاچ شده است. چندی پیش اخباری مبنی بر عرضه تلفن هوشمند MX4 Pro با این سیستم عامل جدید منتشر شد. اکنون شایعات و گمانه زنی ها بیشتر به حقیقت نزدیک شده اند. دو شرکت Meizu و Canonical از یک همکاری استراتژیک خبر دادند که بر اساس آن می توان انتظار داشت به زودی شاهد دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل اوبونتو در فروشگاه ها باشیم.

جزئیات زیادی از مفاد این همکاری منتشر نشده، اما با توجه به اینکه شرکت Meizu فقط تلفن هوشمند تولید می کند و Canonical هم سیستم عامل اوبونتو تاچ را توسعه داده، حدس اینکه اساس این همکاری چیست تقریبا آسان است. گفته شده که اولین دستگاه های تولیدی Meizu با سیستم عامل اوبونتو، در سه ماهه ی اول سال ۲۰۱۵ و در چین و اروپا عرضه خواهند شد. اما در مورد قیمت و مدل دستگاهی که قرار است عرضه شود در حال حاضر اطلاعاتی وجود ندارد.

در ادامه جزئیات بیشتر را مطالعه کنید.

Canonical قبلا اعلام کرده که هدف آنها تولید دستگاه های میان رده تا بالارده (با قیمت ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار) است. با این توضیح به نظر میرسد MX4 و MX3 با سیستم عامل اوبونتو همراه شوند.

MX3 مجهز به پردازنده ی اگزینوس ۵، صفحه نمایش ۵.۱ اینچی با کیفیت ۱۰۸۰p و دوربین ۸ مگاپیکسلی است. MX4 نیز دارای صفحه نمایش ۵.۳ اینچی با روزولوشن ۱۱۵۲ در ۱۹۲۰ پیکسل بوده و دوربین بکار رفته در این مدل ۲۰.۷ مگاپیکسل است. پردازنده ی MX4 نیز ۸ هسته ای و ساخت شرکت مدیاتک است.

هنوز چیزی مشخص نیست، اما با توجه به قیمت محصولات یاد شده می توان آنها را خوب ارزیابی کرد. در نهایت ممکن است بزودی شاهد عرضه ی تلفن های هوشمندی باشیم  که از سیستم عامل اوبونتو بهره می برند.

نظرات ۱۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.