همه چیز درباره آیفون 13
با راه حل جدید ارائه شده توسط گوگل کپچا بازنشسته خواهد شد

با راه حل جدید ارائه شده توسط گوگل کپچا بازنشسته خواهد شد

بسیاری از افراد معتقدند اینکه وب سایت ها از آنها می خواهند تا با وارد کردن چند کلمه انسان بودن خودشان را اثبات نمایند امری خوشایند نیست و در همین راستا گوگل راه حل جدیدی را برای توسعه دهندگان وب عرضه کرده تا بتوانند تشخیص دهند فردی که قصد دارد از خدمات سرویس آنلاین آنها بهره بگیرد انسان است یا نرم افزاری با اهداف اسپم گونه.

در این شیوه ی جدید تنها کافیست یک مربع کوچک را با یک بار کلیک کردن علامت بزنید و یا در روی موبایل خود دو تصویر مرتبط را به هم ربط دهید تا بتوانید وارد وب سایت یا سرویس مدنظر خود گردید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

راه حل ارائه شده از جانب گوگل که عنوان "No CAPTCHA reCAPTCHA" را یدک می کشد رفتارهای شما را از طریق موتوری با عنوان "risk analysis engine" مورد بررسی قرار می دهد و اطمینان حاصل می کند که شما یک انسان هستید و قصد ارسال اسپم یا مختل کردن سرویس را ندارید، موتور مورد اشاره مواردی مانند شناسه اینترنتی (IP)، نحوه ی حرکت داده شدن نشانگر ماوس، مدت زمان حضور در یک صفحه وب توسط کاربر را کنترل نموده و سپس با تجزیه و تحلیل آنها اجازه ی استفاده و یا عدم استفاده از خدمات مورد درخواست را صادر می نماید.

در صورتیکه تجزیه و تحلیل های صورت گرفته به هر دلیلی شما را انسان تشخیص ندهند مجدداً شیوه ی سنتی کپچا جایگزین خواهد شد و لازم است کلمات و اعدادی که در یک تصویر نمایش داده می شوند را وارد نمایید. این شیوه ی جدید که احتمالاً برای کاربران بسیار جذاب و دل نشین خواهد بود سبب می گردد راه حل قدیمی ارائه شده ی reCAPTCHA که پیش تر نیز در مواردی مشخص شده بود دچار ضعف هایی اساسی است منسوخ گردد.

گوگل اخیراً طی آزمایشی نشان داده بود با استفاده از راهکارهای نرم افزاری می توان در ۹۹.۸ مواقع کپچاها را مغلوب ساخت و هم اکنون شیوه ی No CAPTCHA در برخی از سرویس های آنلاین بسیار معروف و قدرتمند مانند وردپرس دات کام به کار بسته شده است.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Introducing-the-no-CAPTCHA-reCAPTCHA.mp4"]

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato