شرکت ناشناس چینی: ممکن است اپل در آیفون 6 ، پتنت طراحی آن ها را نقض کرده باشد

شرکت ناشناس چینی: ممکن است اپل در آیفون 6 ، پتنت طراحی آن ها را نقض کرده باشد

از سال ۲۰۰۷ که اولین آیفون عرضه شد، شرکت های زیادی موبایل های خود را با طراحی نزدیک به آیفون ساخته اند به طوری که بعضی از آن ها به کپی کردن طراحی این تلفن هوشمند متهم شده اند. اکنون طی اتفاقی غیر منتظره، یک سازنده موبایل چینی مدعی شده که اپل در طراحی آیفون ۶ احتمالاً یکی از پتنت های مرتبط به آن ها را زیر پا گذاشته است.

این شرکت چینی، Digione نام دارد و چندان شناخته شده نیست. پتنت یاد شده، طراحی یکی از موبایل های اندرویدی این شرکت را پوشش می دهد که تحت برند +۱۰۰ با قیمت حدود ۱۳۰ دلار به فروش می رسد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

MacWorld توانسته یک کپی از این پتنت را به دست آورد که در آن به ثبت شدن حق امتیاز در تیر ماه (پیش از معرفی آیفون ۶) اشاره شده است. این پتنت تنها در چین اعتبار دارد و شمایل آن، یاد آور طراحی آیفون ۶ است. این دستگاه از پردازنده ۸ هسته ای مدیاتک بهره می برد و به طرز جالبی، نمایشگر آن ۵.۵ اینچ (دقیقاً برابر آیفون ۶) است.

پیش از معرفی آیفون ۶، تصاویری از آن لو رفته بود و شرکت Digione با مشاهده طراحی آن، برای پیش گیری از مشکلات حقوقی، طی نامه ای به اپل درباره امکان نقض پتنت هشدار داد و کوپرتینو را به «تعامل با حسن نیت» دعوت کرد. با این وجود، به نظر می رسد اپل پاسخگو نبود چرا که Digione با انتشار آن نامه در Weibo (بزرگ ترین سرویس میکروبلاگ چینی، مثل توییتر) از «فرصتی برای بازگو کردن حقیقت» یاد کرد. مشخص نیست که آیا Digione از اپل شکایت خواهد کرد یا خیر.

در ادامه، تصاویر تلفن اندرویدی این شرکت چینی را مشاهده می کنید:

Digiones-design-patent---versus-the-iPhone-6-last-image (1)

Digiones-design-patent---versus-the-iPhone-6-last-image (2)

Digiones-design-patent---versus-the-iPhone-6-last-image

نظرات ۴۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato