اپل پتنتی مشابه کینکت را برای خودش به ثبت رساند

اپل پتنتی مشابه کینکت را برای خودش به ثبت رساند

پاییز سال گذشته، اپل شرکت PrimeSense، سازنده تکنولوژی کینکت مایکروسافت را خریداری کرد. از آن زمان تاکنون سکوت کامل اختیار شده بود اما امروز، یکی از پتنت های پرایم سنس به اپل رسید، پتنتی که در مورد تکنولوژی مورد استفاده در تشخیص حرکات است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این پتنت، تکنولوژی Lens Array Projector پرایم سنس را پوشش می دهد که مفهوم آن تقسیم منبع اصلی نور فروسرخ در یک محیط روشن است. تشخیص حرکت بدن در حالتی ممکن می شود که قسمتی از بدن، مثل دست، بازو، پا یا کل بدن یک فرد، درون این محیط قرار بگیرد.

Screen_Shot_2014-12-09_at_10.33.55_AM.0

در حالی که اپل معمولا پتنت های زیادی را در اختیار گرفته و به ثبت می رساند اما خبری از آن ها نمی شود، این یک مورد می تواند اندکی ویژه باشد چرا که روی هر پلتفرم اپل امکان استفاده از آن وجود خواهد داشت. رابط های تشخیص دهنده حرکت، می توانند در ورژنی از تلویزیون اپل استفاده شوند یا درون کامپیوترها و آیفون های شرکت قرار بگیرد.

اگرچه، مایکروسافت همچنان در راضی کردن کاربران کینکت با مشکل مواجه است اما این دوربین و دستگاهی که با آن کار می کند، اکس باکس وان، قدرت زیادی در مسائلی چون موزیک ویدئوها و پروژه های خلاقانه دارند. این دستگاه، ابزاری است توسعه دهندگان و برنامه نویسان عاشق کار کردن با آن هستند و مرتبا ابداعات جدیدی روی آن پیاده می کنند و بعید به نظر می رسد اپل نخواهد از این پتانسیل استفاده کند در حالی که کمپانی خالق ایده کینکت را در اختیار دارد.

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato