شیائومی فروش محصولاتش در هند را متوقف خواهد کرد

شیائومی فروش محصولاتش در هند را متوقف خواهد کرد

شیائومی پس از موفقیتی که در بازار چین به دست آورد، تصمیم گرفت تا کشور های بیشتری را تحت پوشش قرار دهد و محصولات خود را بازار های متعددی توزیع نماید.

یکی از اولین تلاش های شیائومی در خارج از مرز های چین، بازار هندوستان بود. جمعیت زیاد و اوضاع اقتصادی نه چندان مناسب، هند را برای شیائومی به گزینه ای ایده آل تبدیل کرده بود.

سازنده چینی از اوایل سال جاری میلادی وارد بازار هند شد و از آن زمان توانست بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه را به فروش رساند. اما به زودی درب های این بازار پر سود قرار است بر روی شیائومی بسته شود.

امروز هوگو بارا نامه سرگشاده ای را برای کاربران هندی خود ارسال کرد و طی آن اعلام نمود که بنابر حکم دادگاه هندوستان، کلیه فعالیت های شیائومی تا اطلاع ثانوی در این کشور متوقف خواهد شد.

در حالی که بارا به جزییات بیشتری در نامه خود اشاره نکرد، خبرنگاران Economi Times موفق شدند تا اطلاعات دقیق تری را در رابطه با این ماجرا به دست آورند. بر اساس گزارشات به نظر می رسد که حکم لغو فعالیت های شیائومی در هند، به علت شکایت شرکت اریکسون از این سازنده صادر گشته است.

ظاهرا اریکسون ادعا کرده است که شیائومی ۸ پتنت این شرکت مربوط به تکنولوژی هایی مانند ۳G و EDGE را نقض کرده است. دادگاه هند قرار است حکم نهایی در این رابطه را ۲ ماه دیگر اعلام نماید.

شاید این زمان فرصتی باشد برای سازنده چینی تا بازار کشور هایی که کمتر درگیر قوانین کپی رایت هستند را مورد آزمایش قرار دهد. به نظر شما از محصولات شیائومی در ایران استقبال خواهد شد؟

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato