سونی در حال جذب سرمایه برای این قفل هوشمند ۱۲۰ دلاری است [تماشا کنید]

سونی در حال جذب سرمایه برای این قفل هوشمند ۱۲۰ دلاری است [تماشا کنید]

اگر بگوییم سونی در حال اختراع دوباره خودش است، دروغ نگفته ایم. این کمپانی که نام خود را هنگام جذب سرمایه برای ساعت هوشمند مبتنی بر تکنولوژی e-paper اش مخفی کرد تا واکنش مردم نسبت به آن را مشاهده و بررسی کند، هم اکنون، با محصولی جدید به پلتفرم جذب سرمایه ژاپنی موسوم به Makuake بازگشته تا در عرصه ی خانه های هوشمند نیز فعالیت نماید.

این بار، شرکت یاد شده در حال همکاری با World Innovation Lab برای ساخت Qrio است؛ قفلی هوشمند که به شما اجازه می دهد درب منزلتان را به وسیله اسمارت فون خود باز کنید. طبق گزارش های منتشر شده، این قفل، که کوچک ترین محصول نسبت به نمونه های مشابه اش محسوب می شود، امکان به اشتراک گذاشتن کلید های رمزنگاری شده را به وسیله اپلیکیشن های مرتبط نیز فراهم می سازد.

این قطعه آلومینیومی به تجهیزات فعلی در ورودی تان متصل شده و تنها قطعه اضافی و مورد نیاز آن، محلی برای نگه داری باتری هاست. به گفته کمپانی مورد بحث، چهار باتری CR123A، برای حدود ۱۰۰۰ روز شما را در استفاده از این محصول یاری خواهند کرد.

Qrio مدتی پیش موفق به جذب سرمایه مورد نظر خود شد، اما هنوز هم کاربران می توانند با پیش خرید آن، قیمتی کمتر از رقم هدف گذاری شده که حدود ۱۵۰۰۰ ین، معادل ۱۳۰ دلار (با مالیات) است بپردازند.

در ادامه مطلب می توانید ویدئویی از نحوه عملکرد قفل هوشمند Qrio را مشاهده کنید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Qrio+Smart+Lock.mp4"]

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.