بازوی رباتیک دارپا، حالا عملکرد بهتری را به نمایش می گذارد

بازوی رباتیک دارپا، حالا عملکرد بهتری را به نمایش می گذارد

در کنفرانس خبری Expand NY در ماه نوامبر، یکی از مسئولین اجرایی دارپا، Arati Prabhakar درباره پروژه هایی که این سازمان در حال سرمایه گذاری بر روی آنهاست، صحبت هایی داشت؛ یکی از این پروژه های جذاب، بازویی رباتیک است با ذهن کنترل می شود و توسط فردی به نام Jan Scheuermann مورد آزمایش قرار گرفته است. به تازگی، محققان مشغول به آزمایش بر روی این محصول جذاب در دانشگاه پیتزبورگ، مقاله ای درباره پیشرفت های آن طی دو سال اخیر منتشر کرده اند.

در ادامه مطلب، با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از این، وی قادر بود نه تنها خود بازو، بلکه مچ و انگشت هایش را نیز حرکت داده و برادر خود را در بازی سنگ کاغذ قیچی شکست دهد. Andrew Schwartz، استاد دانشگاه Pitt School of Medicine در این باره می گوید: در کل، نتایج ما نشان می دهند که امکان بازگردانی این حرکات هماهنگ و طبیعی، به افرادی دارای مشکل وجود دارد.

در سال ۲۰۱۲، دانشمندان از طریق عمل جراحی در قسمت هایی از مغز Scheuermann، امکان کنترل بازو و دست چپ را پیش از فلج شدن گردن به پایین، به صورت کامل، امکان پذیر ساختند. همان سال، ویدیویی از وی در حال خوردن تکه ای شکلات با استفاده از این بازوی رباتیک منحصر به فرد، در فضای اینترنت منتشر شد.

برای خواندن افکار این فرد، انیمیشن هایی از حرکات بازو را برای وی پخش کرده و به او طوری آموزش داده اند که این حرکات را به خوبی تصور کند. سپس، با استفاده واکنش های مغز در طی این فرآیند، بازو را طوری برنامه ریزی کرده اند که به راحتی حرکت کند.

حالا که آزمایش های Jenn به اتمام رسیده است، دانشمندان فعال در این حوزه به دنبال افراد جدید جهت توسعه تجربیات خود هستند. هنوز مشکلاتی به هنگام نگاه داشتن و بلند کردن اجسام وجود دارد که باید حل شوند. آنها همچنین باید جهت کاربرد بیشتر این بازوی رباتیک در خارج از آزمایشگاه، راهی برای اتصال بیسیم آن به صندلی چرخ دار بیابند.

این تیم همچنین باید به یاد داشته باشد رقبای دیگری از جمله BrainGate ،که در حال تولید محصولی مشابه است، نیز وجود دارند. دانشمندان دانشگاه دوک نیز به تازگی استخوان بندی خارجی ای ساخته اند با ذهن کنترل شده و Juliana Pinto از آن جهت افتتاح جام جهانی استفاده کرد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.