تصاویر تازه ای از ماموریت فرود بر روی دنباله دار رزتا منتشر شد

تصاویر تازه ای از ماموریت فرود بر روی دنباله دار رزتا منتشر شد

لحظاتی پیش، تصاویر تازه ای از ماموریت رزتا، با هدف فرود روی ستاره دنباله دار 67P/Churyumov-Gerasimenko منتشر شد. از جمله این تصاویر می توان به اولین عکس ثبت شده توسط Philae، پس از فرود روی دنباله دار اشاره کرد. تیم عهده دار این مسئولیت، امروز طی جلسه ای درباره این تصاویر صحبت هایی داشتند.

در ادامه مطلب، با دیجیاتو همراه باشید.

با ورود دنباله دار رزتا به فاز علمی پروژه، Philae برای مدتی در سایه ی صخره ای، بدون حرکت باقی خواهد ماند. در این دنباله دار، حدود ۶ ساعت روشنایی روزانه وجود دارد؛ اما به خاطر سایه ی صخره، وی تنها قادر به دریافت ۴.۵ ساعت از آن است. تا انتهای ماه فوریه یا مارچ، این کاوشگر باید نور کافی را با زوایایی مستقیم، جهت تامین انرژی دریافت کند. هرچند، انتظار می رود بتواند تا آن زمان، در سرمایی استخوان سوز دوام بیاورد و هیچ کس نمی داند چه اتفاقاتی ممکن است پیش بیاید.

دوربین OSIRIS مورد استفاده قرار گرفته، تصاویر متعددی را از دنباله دار مورد بحث به ثبت رسانده اما به علت فشاری که سفینه فضایی برای دانلود اطلاعات متحمل است، دانشمندان باید برای مشاهده آن ها صبر کنند. آن ها امیدوارند که این تصاویر مکان دقیق Philae را مشخص کرده و به آن ها امکان تخمین زمان بیداری را بدهد. انتظار می رود تصاویر مذکور، تا چند روز آینده به دست Matt Taylor و دیگر دانشمندان این تیم برسد.

Colour_image_of_comet

pia19095-MAIN_perihelion-cliff

pia19096_orientation

pia19094_bounce

pia19093_R-2

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.