چرا استیو جابز به کودکانش اجازه استفاده از آیپد را نمی داد؟

چرا استیو جابز به کودکانش اجازه استفاده از آیپد را نمی داد؟

تا به حال فکر کرده اید که چگونه می خواهید فرزندان خود را بزرگ کنید؟ مهم نیست در سنی هستید که فکر کردن به آن دیر شده یا آنقدر کم سن و سال هستید که حتی لحظه ای اندیشیدن در این رابطه خنده دار باشد، اما به هر حال این مسئله ی بسیاری از ماست. فرزندان مان در چه دنیایی قرار است زندگی کنند؟

استیو جابز در رابطه با این مسئله، موضع گیری محکمی داشت و وقتی نیک بیلتون، خبرنگار نیویورک تایمز از وی پرسید که آیا فرزندانت عاشق آیپد هستند، گفت: "تا به حال از آن استفاده نکرده اند، ما مقدار تکنولوژی ای که فرزندان مان در خانه استفاده می کنند را محدود کرده ایم."

دیگر خبره های حوزه تکنولوژی هم رویکردهای مشابهی را در نظر گرفته اند. در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این سخت گیری ها در دره ی سیلیکون رواج خاصی دارد و تعداد کثیری از متخصصین و مهندسین، حفاظی دور فرزندان خود می پیچند تا از تکنولوژی دور نگه شان دارند. حتی مدرسه ای به نام Waldrof در اوس آلتوس وجود دارد که در آن هیچگونه کامپیوتری وجود ندارد و کارها فقط و فقط به صورت دستی انجام می شود.

نشریه The Times به نقل از کریس اندرسون، مدیرعامل ۳D Robotics و پدر ۵ فرزند نوشته است:

کودکانم من و همسرم را به فاشیست بودن و نگرانی بیش از حد نسبت به تکنولوژی متهم می کنند، و می گویند هیچ یک از دوستان شان در خانه خود چنین قانونی ندارند... به خاطر این است که ما خطرات تکنولوژی را دیده ایم. من خودم آن را دیده ام و نمی خواهم این بلا سر فرزندانم بیاید.

اگر اعتیاد کنونی ما به تلفن همراه، تبلت، پی سی و دیگر وسایل تکنولوژی دلالتی بر این اتفاق باشد، با در اختیار گذاشتن تکنولوژی در دسترس فرزندان کم سن و سال، احتمالا زندگی آینده شان را خالی از هرگونه خلاقیت، خیال و فانتزی خواهیم کرد. ما آخرین نسلی بودیم که در کوچه و خیابان به بازی های غیر مرتبط با تکنولوژی پرداختیم، چرا که زمان ما نه لپ تاپ و تبلتی بود و نه تلفن هوشمندی. ما از حرکات دیگران آموختیم، ارتباط برقرار کردیم و اطلاعات مان را از طریق کتاب یا مکالمه و گفتگو با دیگر افراد جامعه ی هر چند کوچک اطراف مان به دست آوردیم که در تقابل با موتور جستجوگر گوگل بود.

یادگرفتن از طرق مختلف سبب شد که به خوبی مستقل بارآییم. بنابراین باید نگران باشیم، ما با اسنپچت، وایبر، واتزاب و دیگر برنامه ها راه برقراری ارتباط را از کودکان مان می گیریم و با کندی کراش، تمام اوقات فراغت شان را با تفریحی که به تحرک شان کمکی نمی کند پر می کنیم.

فکر می کنم استیو جابز حق انجام چنین کاری را در قبال کودکانش داشت. بنابراین دفعه بعدی که به کودک خود فکر کردید، میزان تکنولوژی مورد استفاده را هم در گوشه ذهن لحاظ کنید.

ویجیاتو

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato