عرضه Ubuntu Phone به بازار با یک تاخیر دیگر به انجام می رسد

عرضه Ubuntu Phone به بازار با یک تاخیر دیگر به انجام می رسد

اینطور که به نظر می رسد، تنها تاریخ عرضه محصولات سامسونگ نیست که مرتبا تغییر می کند و این کمپانی نیز تنها کمپانی بدقول نیست. Canonical، شرکت تجاری مالک Ubuntu، سیستم عامل متن باز مبتنی بر لینوکس، گفته است که تلفن هوشمندش با نام Ubuntu Phone، تا اوایل سال ۲۰۱۵ عرضه نخواهد شد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

برخلاف سامسونگ، Canonical، تجربه و منابع کافی را جهت به ثمر رساندن اولین محصولش در این عرصه دارا نیست. به همین دلیل، کمپانی مذکور، با شرکای مختلفی در بخش سخت افزار، جهت تبدیل به واقعیت کردن Ubuntu Phone همکاری می کند. در ماه فوریه، این کمپانی از توافق با Meizu در چین و bq واقع در اسپانیا، برای عرضه این تلفن هوشمند تا اواخر سال ۲۰۱۴ خبر داده بود.

تاکنون،‌ اخبار مختلفی درباره تلفن های هوشمند متفاوتی از کمپانی های یاد شده منتشر شده اما Ubuntu Phone در حد یک نسخه آزمایشی باقی مانده است. از دستگاه Meizu MX4 Pro نیز که انتظار می رفت نسخه ای از آن مبتنی بر اوبونتو عرضه شود نیز خبری نیست.

احتمالا این سوال برای شما پیش می آید که مشکل از کجاست؟‌ طبق برخی شایعات منتشر شده، شرکای سخت افزاری Canonical، علاقه خود را نسبت به کل پروژه از دست داده اند. قدم گذاشتن به این عرصه، با توجه محبوبیت کم این سیستم عامل متن باز، حتی نسبت تایزن، همیشه خطرناک بوده و خواهد بود. حداقل، تایزن از پایه برای موبایل طراحی شده و هم اکنون نیز بر روی برخی ساعت های هوشمند سامسونگ نصب شده است.

در طی مدتی طولانی، شاهد هیچ پیشرفتی در سیستم عامل Ubuntu برای دستگاه های همراه نبودیم و زنجیره های تولید نیز حدود چند ماه از برنامه ریزی خود عقب هستند. ممکن است اولین تلفن های هوشمند مبتنی بر Ubuntu جایگزین دیگر محصولات Meizu و bq نشوند، اما برندهای جدیدی را به وجود خواهند آورد.

انتظار می رود اعلامیه رسمی این دستگاه متفاوت، اوایل سال ۲۰۱۵ از سمت کمپانی Canonical منتشر شود. برخی نیز احتمال می دهند اعلامیه ای از طرف bq تا ماه فوریه منتشر شود.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato