دو سال زندان در انتظار مدیر عامل اوبر

دو سال زندان در انتظار مدیر عامل اوبر

بازرسان کره جنوبی، تراویس کالانیک بنیانگذار اوبر را به خاطر راه اندازی یک سرویس مسافربری غیر قانونی در این کشور تحت پیگرد قانونی قرار داد. اتهام رسمی علیه آقای کالانیک و یک نفر دیگر که در واقع یکی از اپراتورهای این سرویس مطرح شده بدون قرار بازداشت است.

براساس خبری که در Yonhap News منتشر شد، مدیر عامل این کمپانی متهم است که خودروهای ثبت نشده خصوصی را اجاره کرده و از آنها در شبکه حمل و نقل خود استفاده می کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

کمپانی اوبر به صورت رسمی در اوت ۲۰۱۳ میلادی در سئول پایتخت کره جنوبی تأسیس شد. شرکت مذکور فعالیت خود را نخست در قالب سرویس UberX آغاز کرد که در  آن، شرکت به اتومبیل های خصوصی مبلغی را می پردازد و از اتومبیل های آنها به عنوان تاکسی استفاده می کند.

اما این شیوه اجاره تاکسی به مزاج بسیاری از راننده ها خوش نیامد و معترض بودند که این راننده های تازه کار باعث شکسته شدن کرایه ها شده اند. یکی دیگر از ایراداتی که به این سرویس گرفته می شد آن بود که رانندگان نیاز به هیچگونه مجوز خاصی نداشتند و این در حالی است که رانندگان تاکسی در سئول باید در حدود ۶۳۴۷۷ دلار را برای دریافت مجوز بپردازند.

این سرویس مخالفانی هم در میان مقامات دولتی کره داشت: وزارت زیرساخت و حمل و نقل این کشور اعلام کرده که سرویس مذکور اساسا غیر قانونی بوده و از همان ابتدا نباید فعالیت خود را شروع می کرد.

یکی از مقامات شهرداری سئول در ماه سپتامبر اعلام کرد که به محض اتمام مراحل تست، ماموران ویژه این نهاد دولتی اقدام به متوقف نمودن رانندگان اوبر خواهند کرد.

مقامات سئول عملکرد بسیار خوبی را در مواجهه با این فعالیت اوبر از خود نشان داده و هفته گذشته اطلاعیه ای را منتشر کردند که بر اساس آن هر فردی که اطلاعات جدیدی را در خصوص فعالیت های آن ارائه دهد مبلغ ۹۱۰ دلار جایزه می گیرد.

جالب اینجاست که به گفته سخنگوی اوبر این سرویس هم اکنون نیز به مشتریان ارائه می شود و هیچگونه اختلالی در فعالیت های آن به وجود نیامده است.

 

 

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato