شیائومی در حال ساخت سیستم عامل شخصی خود است

شیائومی در حال ساخت سیستم عامل شخصی خود است

شیائومی روز به روز بزرگ تر و همزمان خبرهای زیادی از آن شنیده می شود. این کمپانی سال بسیار فوق العاده ای را گذرانده و توانسته به خوبی نام خود را در اذهان مردم وارد کند.

حال شایعاتی شنیده شده از چین که این کموانی قصد دارد سیستم عامل شخصی خود را تولید کند و به احتمال بسیار زیاد، MIOS نام خواهد داشت.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از این شایعاتی منتشر شده بود که شیائومی سیستم عاملی را تحت عنوان MiUI OS تولید می کنند که پایه و اساس آن اندروید خواهد بود. اما شایعات جدید می گویند که این شرکت به سختی در تلاش است تا سیستم عامل شخصی خود را تولید کنند.

گفته شده که نام این سیستم عامل MIOS خواهد بود و از نظر ظاهری تقریبا مشابه MIUI طراحی شده است. در نظر داشته باشید که این مورد تنها یک شایعه است و حداقل فعلا هیچ راهی برای اثبات یا رد آن وجود ندارد.

اما آنچه که اهمیت دارد، تلاش این کمپانی برای استقلال است اما هیچ دلیلی برای جدایی از اندروید وجود ندارد. از طرفی سیستم عامل این کمپانی قطعا بر پایه لینوکس خواهد بود و همانطور که می دانید اندروید هم از مشتقات همین سیستم عامل است.

سامسونگ هم این سیاست را با سیستم عامل Tizen پیش گرفت و تا مدت ها نتوانست آنطور که باید بازخورد مناسبی از آن داشته باشد. ایجاد یک اکوسیستم جدید، نیازمند تولید اپلیکیشن ها برای همان سیستم عامل است و شیائومی به عنوان یک کمپانی جوان، هنوز راه بسیار زیادی را در پیش روی خود دارد.

به نظر شما شیائومی باید هنوز به اندروید وفادار باشد یا مسیر خود را پیش بگیرد؟

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato