همکاری ال جی و مرسدس بنز برای بهبود سیستم اتومبیل های خودران

همکاری ال جی و مرسدس بنز برای بهبود سیستم اتومبیل های خودران

قرار شده که ال جی و مرسدس بنز، آینده خودروها را هوشمندتر کنند و راحتی بیشتری را برای رانندگان فراهم آورند.

این شرکت کره ای اعلام کرده که همکاری نزدیکی با بنز دارند و در حال کار کردن روی نسل بعدی سیستم های دوربین هستند که اجازه می دهد کامپیوتر و الگوریتم ها بعضی از وظایف رانندگان را برعهده بگیرند. ال جی به The Verge گفته که اجزای اصلی ماشین های خودران آینده شرکت مرسدس بنز را خواهد ساخت.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این سیستم بر اساس محصولات مبتنی بر سیستم فعلی ال جی، ADAS (سیستم دستیار پیشرفته رانندگی - Advanced Drive Assistance System) طراحی می شود. سیستم ADAS دارای دوربین های پیشرفته ای است و به کمک آن ها به هنگام تغییر خط اتومبیل را هشدار می دهد، تابلوهای جاده را می خواند، وضعیت سلامتی راننده را بررسی می کند و با استفاده از حسگرهای مجاورت که از این پس مجوز استفاده از فناوری «دید شش بعدی - ۶D Vision» مرسدس بنز در آن ها فراهم شده، با نزدیک شدن به موانع و سرعت گیر ها هشدار می دهد.

می توان محدوده متنوعی از قابلیت ها را برای چنین خودروهایی در نظر داشت؛ از کم کردن سرعت به صورت خودکار با توجه به مسیر و اشیاء پیش رو تا رانندگی به صورت کاملاً خودکار. شما را به تماشای ویدئویی از فناوری دید شش بعدی مرسدس بنز دعوت می کنیم:

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Mercedes-Benz.tv-Nomination-for-the-German-Future%E2%80%93Prize..mp4"]

ال جی همچنین تأیید کرده که از لوازم خانگی و فناوری های موبایل خودش در اتومبیل ها استفاده خواهد کرد. بنابراین شاهد تعامل بیشتری بین خودروهای آلمانی ها و تلفن های هوشمند خواهیم بود و به دنبال آن، قابلیت های جدید به سیستم های سرگرمی داخل خودرو اضافه خواهد شد.

تعامل بین تلفن های هوشمند و خودروها در حال افزایش است و نمی توان در مقابلش مقاومت کرد. گوگل نیز همکاری خود را با خودروسازان طی پروژه Open Auotomotive Alliance در اوایل ۲۰۱۴ و عرضه API برای توسعه اپلیکیشن های Android Auto در اوایل همین ماه میلادی، آغاز کرد. همچنین گفته می شود که گوگل قصد دارد نسخه بعدی اندروید را مستقیماً در خودروها به کار گیرد.

اپل Carplay را دارد که سیستمی برای کار کردن با دستگاه های iOS در اتومبیل است. این سیستم تا کنون در خودروهای شرکت آئودی، هوندا و فورد به کار گرفته شده و همچنین توسط سیستم های سرگرمی داخل خودرو مانند Pioneer AppRadio 4 پشتیبانی می شود.

شرکت های زیادی در حال کار کردن روی راه حل هایی برای رانندگی کاملاً خودکار هستند که در این میان، گوگل عملکرد چشمگیرتری داشته است. این شرکت، اولین پروتوتایپ ماشین خودرانش را اوایل همین هفته رونمایی کرد.

 

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato