روسیه بزرگ ترین مجموعه DNA دنیا را می سازد

روسیه بزرگ ترین مجموعه DNA دنیا را می سازد

روسیه بزرگ ترین مجموعه DNA دنیا را می سازد

جنگ جهانی سرد به زودی آغاز خواهد شد اما این بار به شیوه ای کاملا جدید. پژوهشگران روسی قصد دارند تا بزرگ ترین مجموعه DNA دنیا را بسازند و مواد ژنتیکی تمامی موجودات زمین اعم از زنده و منقرض شده را در آن ذخیره نمایند.

محققان دانشگاه دولتی موسکو بودجه ای ۱۹۴ میلیون دلاری را دریافت کرده اند و طبق برنامه ریزی های انجام گرفته قصد دارند با استفاده از آن تأسیساتی عظیم را در زمینی به مساحت ۲۶۷ کیلومتر مربع بسازند و این پروژه را که Noah's Ark خوانده می شود در آنجا به اجرا بگذارند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری روسیه، چنین پروژه ای برای نخستین بار است که در سطح جهانی اجرا می شود. اما باید بگوییم که این ادعا حقیقت ندارد چراکه موزه تاریخ طبیعی ایالات متحده آمریکا در حال حاضر با در اختیار داشتن ۴.۲ میلیون نمونه، عظیم ترین مجموعه زیستی دنیا را دارد.

اما روشن است که روسیه با صرف چنین بودجه عظیمی در نظر دارد که آمریکا را پشت سر گذاشته و با تأسیس این موزه که در سال ۲۰۱۸ میلادی گشایش می یابد مقام نخست جهانی را از آن خود کند.

در صورت تحقق یافتن این طرح، روسیه به یکی از مهم ترین موفقیت های تاریخ خود دست پیدا خواهد کرد چراکه نخستین کشور دنیا خواهد بود که موفق به گردآوری نمونه ژنتیکی تمام موجودات زمین شده است.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل