مدیران سونی از بلک بری های قدیمی خود استفاده می کنند

مدیران سونی از بلک بری های قدیمی خود استفاده می کنند

مدیران سونی این روزها کاری را انجام می دهند که هر کدام از ما اگر بودیم انجامش می دادیم: استفاده از تکنولوژی های قدیمی غیر قابل هک. براساس گزارشی که وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز منتشر کرده اند، در برخی دفاتر سونی، در حال حاضر از نوت پدها، ماشین های پرفراژ دستی برای پرداخت حقوق و تلفن های بلک بری استفاده می شود.

تلفن های بلک بری به مدیران اجرایی سونی داده شده تا با استفاده از آن ها، ایمیل های خود را ارسال کنند. علت استفاده از این تلفن ها، امنیت بیشتر سرورهای بلک بری نسبت به سرورهای هک شده سونی است. همچنین، در حال حاضر برای اعلام اخبار و اعلامیه ها به کارکنان، از سرویس پیام کوتاه استفاده می شود.

در ابتدا به نظر می رسید که این هک موقتی باشد و پس از چند روز یا نهایتا یکی دو هفته به اتمام برسد اما حالا، همه چیز متفاوت است. حداقل چند هفته دیگر تا بازگشت به حالت عادی فرصت باقییست و این ابدا پایان ماجرا نیست.

وقتی که سیستم دوباره آنلاین شود و کارمندان سونی مانند سابق کار خود را از سر بگیرند، نگرانی های امینیتی باز از سر گرفته می شود. البته نباید فراموش کرد که هکرها مدعی شده اند هنوز اطلاعات زیادی دارند که اگر سونی فیلم The Interview را اکران کند، آن ها را منتشر خواهند کرد. فیلم "مصاحبه" پخش شد و چند روزی می شود که هکرها سکوت کرده اند. مشخص نیست چه در سرشان می گذرد.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato