میلیاردر روسی معتقد است ارزش شیائومی به 100 میلیارد دلار می رسد

میلیاردر روسی معتقد است ارزش شیائومی به 100 میلیارد دلار می رسد

یوری میلنر، سرمایه گذار روسی که ارزش دارایی هایش به ۲ میلیارد دلار می رسد، بر این باور است که شیائومی در نهایت به شرکتی ۱۰۰ میلیارد دلاری بدل خواهد شد. ارزش کمپانی مذکور در ماه اخیر یک میلیارد بیشتر شده و در نهایت به ۴۶ میلیارد دلار رسید.

همانطور که احتمالا می دانید، میلنر نیز از سرمایه گذاران همین کمپانی است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

میلنر در مصاحبه ای با بلومبرگ گفته رشد بی سابقه ی این شرکت چینی باعث شده وی به چنین باوری برسد که این شرکت سازنده تلفن همراه به زودی به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلاری نیز خواهد رسید.

همچنین وی در ادامه می افزاید "فکر نمی کنم تا به حال به این سرعت به ارزش هیچ کمپانی دیگری یک میلیارد دلار افزوده شده باشد. در هر مقیاسی که در نظر بگیرید، این میزان رشد بی سابقه بوده است."

وی به این مورد نیز اشاره می کند که "بازار آسیا به خصوص کشورهایی نظیر هند و مالزی و همچنین اقتصاد های نوظهوری مانند ترکیه و برزیل، بازارهای بسیار مناسبی برای شیائومی به حساب می آیند و این شرکت می تواند در کنار فروش محصولات و افزایش درآمد و ارزش خود، تبدیل به اولین برند جهانی قابل اعتماد چینی نیز بشود. محصولات این کمپانی در صورت ارائه جهانی، توانایی در چنگ گرفتن سهم عمده ای از بازار را خواهند داشت ولی این همه چیز نیست. اهداف بزرگتری نیز وجود دارند که شیائومی می تواند آنان را برای خود ترسیم کند."

این حقیقت که میلنر اخیرا در شیائومی سرمایه گذاری کرده بر کسی پوشیده نیست، از این رو اظهار نظرهایش نیز باید اینچنین کوبنده باشند. وی در سال ۲۰۱۲ سرمایه ی شرکت Digital Sky خود را وارد کمپانی چینی کرد، شایان ذکر است در آن مقطع زمانی شیائومی تنها ۴ میلیارد دلار ارزش داشت.

Milner-with-Zuckerberg

یوری میلنر سابقه و استعداد زیادی برای سرمایه گذاری در شرکت های نوپا دارد. بزرگترین مثالش نیز می تواند سرمایه گذاری در فیسبوک و علی بابا قبل از ارزش صدها میلیارد دلاری آنها باشد. در سال ۲۰۱۱ در علی بابا، و در ۲۰۰۹، او زمانی در فیسبوک سرمایه گذاری کرد که ارزشی معادل با ۱۰ میلیارد دلار داشت.

پس از آن وی به Groupon روی آورد که در مقطعی از زمان به عنوان سریعترین رشد یک کمپانی از آن تمجید شد، البته این کمپانی هیچ گاه قله هایی را که خیلی ها فکر میکردند در حال فتحشان است را ندید.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato