پرداخت پاداش ۵۰ هزار دلاری به کاشفان باگ های امنیتی سرویس ابری گوگل

پرداخت پاداش ۵۰ هزار دلاری به کاشفان باگ های امنیتی سرویس ابری گوگل

گوگل تایید کرده که در همین هفته به یک تیم تحقیقاتی لهستانی در حوزه امنیت، جایزه ای ۵۰ هزار دلاری پرداخت کرده است. این گروه بخاطر کشف چند حفره امنیتی در سرویس App Engine Cloud گوگل جایزه مذکور را گرفته اند.

این آخرین جایزه ای است که گوگل در قالب برنامه Vulnerability Reward Program یا 'برنامه پاداش برای کشف نقاط آسیب پذیر' پرداخت کرده.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

این برنامه به هکرهای کلاه سفیدی که باگ ها و حفره های امنیتی نرم افزارها را یافته و گزارش کنند جایزه پرداخت می کند. آنها به جای اینکه از ایرادات امنیتی مربوطه استفاده های غیرمجاز کرده یا آن را با قیمت های اغلب ناچیز در بازارهای سیاه بفروشند، به ازای گزارش آن به خود گوگل جایزه ای نقدی به عنوان پاداش دریافت می کنند.

این البته بزرگترین پاداش گوگل به این منظور نبوده. پاداش های بزرگتر از این نیز پیش از این پرداخت شده است. گوگل حاضر است به پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار دلار برای شکل خاصی از هک سیستم عامل کروم است.

همچنین گوگل تایید کرده که برای هک HP Chromebook 11 نیز جایزه ای ۱۵۰ هزار دلاری پرداخت می کند.

البته گوگل در این راه تنها شرکت نیست. مایکروسافت نیز اعلام کرده که پاداش هایی را برای هکرها در نظر گرفته است. استارتاپی به نام Bugcrowd نیز به هک های کشف شده جوایزی بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار پرداخت می کند.

شرکت های بزرگی مثل گوگل و مایکروسافت و همینطور استارت آپ هایی مثل باگ‌کراود تلاش دارند تا هکرهای کلاه سیاه را که راه بد پیشه کرده اند به هکرهای کلاه سفید و مثبت نگر تبدیل کنند.

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato