انویدیا با Drive CX کابین خلبان دیجیتالی را به خودروها می آورد

انویدیا با Drive CX کابین خلبان دیجیتالی را به خودروها می آورد

انویدیا در مراسمی که ساعاتی پیش در رویداد CES 2015 برگزار کرد، اقدام به معرفی محصولی نمود و به طور رسمی به صنعت خودروها وارد شد.

این دستگاه در واقع یک کنسول دیجیتالی است که Drive CX نام دارد و به وسیله چیپ Tegra X1 ساخته شده.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این رایانه در حداکثرترین حالت قادر به اجرای ۱۶.۶ میلیون پیکسل است که در واقع تصویر را در چندین نمایشگر و به صورت بسیار متراکم نمایش می دهد. انویدیا به وسیله Drive CX نمای سه بعدی خودرو، رایانه کابین خلبان دیجیتالی و به طور کلی یک پلتفرم هوشمند را در یک بازه وسیع خودروها خواهد آورد.

انویدیا از دیرباز عادت داشته برای تولید محصولات گرافیکی بعدی خود در صنعت بازی، به طور مستقیم با توسعه دهندگان همکاری می کرد. در مورد Drive CX هم همین موضوع تکرار شده و انویدیا برای تولید این محصول با سازندگان خودرو وارد تعامل شده بود.

2

انویدیا نام پلتفرم این دستگاه را Drive Studio نهاده و می تواند مرزهای توانایی های خودرو در پردازش و کنترل مدیا را به وسیله همین محصول انویدیا جابجا کند.

3

این شرکت مثال هایی را هم در رابطه با توانایی های این دستگاه زده که به آن اشاره می کنیم. نمایشگر متصل به Drive CX می تواند تمام عملیات را در یک فضای گرافیکی مشابه همانچه که در بازی های چند سال اخیر می بینیم، اجرا نماید. به طور مثال شما می توانید نور پردازی های داخل و اطراف خودرو را در یک نمای سه بعدی کنترل کنید.

4

Nvidia Drive CX در واقع مجموعه ای از اموراتی را به خودروی شما می آورد که شما پیش از این به صورت ساده تر در خودروها دیده بودید ولی این بار به لطف توان پردازشی بسیار بالای چیپ Tegra X1، بسیار هوشمندتر و پر قابلیت تر از پیش گشته است.

ایجاد یک راهبری پویا، گرافیک فوق العاده تیز تمام صفحه و استفاده از المان های گرافیکی بسیار بالایی که پیشتر تنها در بازی های رایانه ای و در موبایل ها می دیدیم این بار به کابین خودرو هم وارد شده.

انویدیا عنوان کرده که فعلا این محصول در خودروها قرار نگرفته و به زودی در همین هفته عملکرد کامل آن را به نمایش خواهد گذاشت.

Digiato Banner CES

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato