ترکیبی از هدفون و عینک واقعیت مجازی؛ Avegand Glyph تا پایان امسال به بازار می آید

ترکیبی از هدفون و عینک واقعیت مجازی؛ Avegand Glyph تا پایان امسال به بازار می آید

هنگامی که هدفون را بر روی گوش های خود قرار می دهیم، با صدای خواننده از دنیای بیرون تا حد بسیاری فاصله می گیرم و سعی می کنیم دنیایی که دوست داریم را برای خود متصور شویم.

اکنون Avegand Glyph آمده است تا به این دنیای ساختگی، رنگ و بوی تازه ای بدهد و جنسی ملموس تر را برای آن به ارمغان آورد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Avegant_Glyph_White_Video_-_1200.0-w600

Avegand Glyph هدفونی است که علاوه بر تسخیر گوش های شما، از چشمانتان نیز پذیرایی به عمل می آورد. این دستگاه در واقع ترکیبی از هدفون و عینک واقعیت مجازی است و ساختار جالبی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

Avegand Glyph بر خلاف رقبایی مثل Oculus از ظاهر جمع و جور تری بهره می برد و به همین علت می تواند گزینه مناسب تری جهت استفاده در اماکن عمومی، همچون مترو، به حساب آید. هرچند هنوز هم برای مردم عادی اندکی عجیب است که فردی را در خیابان مشاهده کنند که چنین دستگاهی را بر روی چشمان خود قرار داده است.

Avegand Glyph در مقایسه با Oculus از تکنولوژی متفاوتی برای نمایش تصاویر استفاده می کند. این تکنولوژی Virtual Retinal Display نام دارد و می تواند تصاویر را به صورت واقعی تری در برابر چشمان شما قرار دهد. علاوه بر شفافیت بیشتر تصاویر، مصرف بهینه انرژی نیز یکی دیگر مزیت های این نوع نمایشگر به شمار می رود.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Avegant-Glyph-in-Action.mp4"]

 

جالب است بدانید که تکنولوژی Virtual Retinal Display نزدیک به دو دهه است که وجود دارد، اما تا به حال کمتر شرکتی چنین استفاده ای را از آن به عمل آورده است.

Avegand Glyph دارای ورودی HDMI است و می تواند به موبایل، تبلت، کامپیوتر و حتی کنسول های بازی نیز متصل شود. تصور کنید، دیدن فیلم و شنیدن صدای آن با این دستگاه، آن هم در حالی که در ترافیک گیر کرده اید، قطعا می تواند لذت بخش باشد.

Avegant_Glyph_Press_Shot.0-w600

بر اساس برنامه ریزی ها، Glyph قرار است در سال جاری میلادی، با قیمت ۵۹۹ دلار به بازار عرضه شود. شایان ذکر است که این هزینه در مقایسه با Oculus Rift و قیمت ۳۵۰ دلاری آن، اندکی گران به حساب می آید.

Digiato Banner CES

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato