فناوری جدید جنرال موتورز، نوع رانندگی شما را به چالش می کشد

فناوری جدید جنرال موتورز، نوع رانندگی شما را به چالش می کشد

بررسی فعالیت های ورزشی تبدیل به ایده ای چندین میلیارد دلاری شده و بسیاری از افراد حتی اگر از گجت هایی که در این راه ساخته شده اند استفاده نکنند،‌ حداقل از از اپلیکیشن های مرتبط با این موضوع روی تلفن همراه هوشمندشان استفاده می کنند.

اما نظرتان چیست اگر چنین دستگاهی برای خودروی شما ابداع شود؟

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شرکت General Motors در حاشیه ی CES از ایده ی جالبی خبر داد که نام آن را نیز driver assessment یا ارزیاب راننده گذاشته است. این سیستم بر روی خودرو نصب شده و پس از مدت ۹۰ روز بازخوردی کلی از نوع رانندگی را به صاحب خودرو ارائه می دهد. این بازخورد شامل درصد ترمز های شدید،‌ سرعت گرفتن های ناگهانی و غیره است.

پس از مدت زمان ۹۰ روز مالک خودرو قادر است داده ها را به سایت Progressive انتقال دهد و در صورت صلاحیت، خودرو به دلیل رانندگی خوب مالکش وارد طرح تخفیف بیمه ای می شود. همچنین Progressive خبر از وجود دانگل جداگانه ای می دهد که قابل نصب بر روی خودرو های قدیمی تر بوده و همین امکان را به آن ها اضافه می کند.

OnStar_Smart_Driver_Assessment_1.0

نکته قابل تامل در سرویس مذکور حفظ حریم خصوصی مشتریان این سرویس است. جنرال موتوز می گوید داده های مربوط به رانندگی رانندگان به شکل ناشناس به سرور فرستاده می شوند و در مجموع فعال یا غیر فعال کردن این سرویس در اختیار راننده است. سرویس ارزیابی رانندگی، امکانی را نیز فراهم می کند که راننده خودرو به واسطه آن می تواند تشخیص دهد آیا از یک راننده معمولی بهتر یا بدتر رانندگی کرده است.

مقامات سیاسی و گروه های مدافع حقوق مصرف کنندگان اعتراض های زیادی به ضعف امنیتی سیستم های ناوبری مبتنی بر GPS داشته و نقض حریم خصوصی را یکی از بزرگترین مشکلات مربوط به این موضوع می دانند.

جنرال موتوز در مورد نصب این سیستم بر روی خودروهایش می گوید «تمام خودروهای سال ۲۰۱۶ و بیشتر مدل های ۲۰۱۵ در کنار چند مدل محبوب سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ که در ایالات متحده به فروش می رسند،‌ از این سیستم بهره خواهند برد.»

Digiato Banner CES

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato