چیپ Tegra X1 رسما توسط انویدیا معرفی شد

چیپ Tegra X1 رسما توسط انویدیا معرفی شد

رویداد های مربوط به ۲۰۱۵ CES از ساعاتی پیش شروع شده و کمپانی NVIDIA آغازگر این ماراتون بوده است.

انویدیا در مراسم CES ابداعات جالب خود برای سال ۲۰۱۵ را رونمایی خواهد نمود. یکی از این محصولات جدید چیپست X1 این سازنده است که در اصل جانشینی برای چیپست K1 خواهد بود. پردازنده ای ۸ هسته ای در کنار چیپ گرافیکی Maxwell توجه هر کسی را به خود جلب می کند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

انویدیا نمونه ای از Tegra X1 برای دستگاه های موبایل نیز تهیه دیده که البته آنطور که انتظار می رود در پرچمداران کمپانی های سازنده به کار خواهد رفت. انویدیا خود را آماده می کند تا با محصول جدیدش  به نبرد با اسنپدراگون و چیپست های ساخته ی کمپانی اپل برود.

اگرچه هنوز Tegra X1 در هیچ دستگاهی که در بازار باشد مورد استفاده قرار نگرفته. ولی کمپانی اینویدیا ادعا می کند با سرعتی دو برابر Tegra K1 رو به رو خواهید بود. این محصول اولین چیپستی بوده که به سرعتی معادل یک teraflop (میلیون در میلیون) دست یافته است. این درحالیست که مصرف انرژی این چیپست به اندازه محصول سال گذشته ی این کمپانی به نام Tegra K1 است.

حال با این چیپست جدید اگر تصور کنید قدرت یک سیستم رو میزی کامل را در جیب خود دارید، اشتباه نکرده اید. انویدیا ادعا می کند محصول جدیدش به قدری قدرتمند بوده که میتواند به راحتی نرم افزار و بازی های سیستم های رو میزی را نیز اجرا کند.

در ادامه روز با رویدادها و خبرهای CES با دیجیاتو همراه باشید.

Digiato Banner CES

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato