فیسبوک Wit.ai را خریداری کرد

فیسبوک Wit.ai را خریداری کرد

فیسبوک در حال قوت بخشیدن به بخش تشخیص صدای خود است. Re/Code گزارش می دهد که این فیسبوک، کمپانی Wit.ai، سازنده پلتفرمی باز برای پردازش زبان ها را با تازگی خریداری کرده است. تیم Wit.ai می گوید فیسبوک شرایط کاری این پلتفرم را تغییر نمی دهد اما توسعه آن در آینده مبهم است.

فیسبوک علاقه وافری به نرم افزارهای مرتبط با هوش مصنوعی دارد که پردازش زبان هم بخشی از آن هاست به این دلیل که مقادیر قابل توجهی از اطلاعات را برای شان به ارمغان می آورد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Wit.ai در پستی نوشت: "هدف فیسبوک، متصل کردن همگان به یکدیگر و ایجاد تجربه ای فوق العاده برای ۱.۳ میلیارد فردی است که در آن هستند. تکنولوژی ای که بتواند زبان ها را درک کند، بخش بزرگی از آن است و ما فکر می کنیم که توان کمک را داریم."

طرح کلی فیسبوک برای این خرید ناگهانی مشخص نیست و نرم افزار Wit.ai به نظر نمی رسد که ارتباطی با سیستم تشخیص چهره در تصاویر داشته باشد. اما، تصور کنید که تشخیص صدا چقدر می تواند به عمیق تر شدن رابطه شما با فیسبوک کمک کند. از فرامین Siri مانند گرفته تا فرامینی به مراتب متفاوت تر.

برخی دیگر نیز معتقدند که این شرکت در کنار Oculus و هدست واقعیت مجازی اش می تواند خارق العاده باشد که اصلا بعید به نظر نمی رسد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato