برترین ISPهای ADSL، وایمکس و 3G در آذر 93

برترین ISPهای ADSL، وایمکس و 3G از نظر سنجش سرعت شبکه در آذر ماه 93 توسط مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت (متما) اعلام شده است. این آمار بر اساس سرعت های متفاوت، نتایج مختلفی دارد.

در این سنجش شبکه های اینترنتی، ISPهای ADSL در 5 سرعت، ارائه دهندگان وایمکس در 4 سرعت و اپراتورهای 3G در یک سرعت مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و نتایج آنها به صورت رسمی اعلام شده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ISPهای برتر ADSL در آذر 93

در این بخش شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت با فناوری ADSL در 5 دسته سرعت 128، 256 و 512 کیلوبیت بر ثانیه و 1 و 2 مگابیت بر ثانیه مورد بررسی قرار گرفتند که نتایج به شرح زیر است:

128 کیلوبیت بر ثانیه: فن آوری پدیدار - عصر انتقال داده ها - مخابرات اصفهان

256 کیلوبیت بر ثانیه: فن آوری پدیدار - مخابرات اصفهان - مخابرات خراسان رضوی

512 کیلوبیت بر ثانیه: داده پردازی فن آوا - مخابرات اصفهان - شبکه گستر پیام آوران کویر

1 مگابیت بر ثانیه: داده پردازی فن آوا - شبکه گستر پیام آوران کویر - پارس آنلاین

2 مگابیت بر ثانیه: توسعه ارتباطات هما - شبکه گستر پیام آوران کویر - گسترش ارتباطات مبنا

برترین های ASDL در آذر 93
برترین های ASDL در آذر 93

ISPهای برتر وایمکس در آذر 93

در بخش Wimax دو اپراتور ایرانسل و مبین نت در چهار دسته سرعت 256 و 512 کیلوبیت بر ثانیه و 1 و 2 مگابیت بر ثانیه مورد سنجش قرار گرفتند که در دو سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه و 1 مگابیت بر ثانیه شرکت ارتباطات مبین نت، برتر شناخته شد و در دو دسته دیگر ایرانسل این عنوان را کسب کرد.

برترین های وایمکس در آذر 93
برترین های وایمکس در آذر 93

ISPهای برتر 3G در آذر 93

در این سنجش ایرانسل و رایتل که پروانه تجاری ارائه نسل سوم تلفن همراه را دارند با هم مقایسه شده اند و خبری از همراه اول به خاطر قرار داشتن در مرحله آزمایشی شبکه 3G نیست. ضمنا نکته مبهم این بخش، مقایسه در سرعت 256 کیلوبیت بر ثانیه است که رایتل این سرعت را ارائه نداده و پهنای باند 128 کیلوبیت و 1 مگابیت برثانیه را عرضه می کند و ایرانسل نیز هیچ محدودیت سرعتی برای کاربر خود ندارد.

در این سنجش ایرانسل که از 15 مرداد به صورت آزمایشی و از 3 شهریور به صورت تجاری خدمات 3G خود را ارائه می دهد توانسته بالاتر از رایتل با سابقه بیش از 3 سال در ارائه نسل سوم تلفن همراه بایستد و کیفیت بهتری در اینترنت موبایل خود داشته باشد.

برترین های 3G در آذر 93
برترین های 3G در آذر 93

نظرات ۳۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟