کامپیوتر غول آسای جدید IBM قادر به پردازش 2.5 میلیارد خرید آنلاین در روز است

کامپیوتر غول آسای جدید IBM قادر به پردازش 2.5 میلیارد خرید آنلاین در روز است

خرید های آنلاین توسط اسمارت فون ها به نظر ساده می رسند هرچند که در پشت صحنه، تلاش بسیاری لازم است تا این عملیات به آسانی و به شکلی روان اجرا شود. زمانی که صدها کاربر به صورت همزمان بر روی "خرید" کلید می کنند، هر سروری به شکل مقطعی به زانو در خواهد آمد.حال به نظر می رسد فروشگاه های آنلاینی که از سرور جدید IBM به نام z13 mainframe استفاده کنند، هیچگاه به این مشکل دچار نخواهند شد.

پردازنده ی این سرور که IBM ادعا دارد سریع ترین میکرو پردازنده در جهان است و قادر به پردازش تراکنش های ۲.۵ میلیارد خرید آنلاین در روز بوده که این مقدار حتی برای مقطع زمانی پر ترافیکی مانند "جمعه سیاه" نیز جوابگو خواهد بود. جمعه سیاه اولین روز پس از جشن شکرگذاری در ایالات متحده محسوب می شود و در اصل جز تعطیلات رسمی این کشور نیز به حساب نمی آید ولی افراد زیادی جهت خرید محصولات مختلف که با تخفیف عرضه شده اند، به فروشگاه ها هجوم می برند.

این سرور به قدری سریع محسوب می شود که تمامی محاسبه مربوط به خریدها را در لحظه انجام می دهد. به احتمال زیاد هیچگاه نخواهیم دانست چه اپلیکیشن ها یا وبسایت هایی از z13 استفاده خواهند کرد ولی سری بعد که در حال خرید آنلاین بودید و این عملیات با هیچ گونه تاخیری انجام نگرفت، می توانید از غول سخت افزاری تولید کننده این محصول، به خاطر ساختش تشکر کنید.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato