کاهش قیمت اکس باکس وان موقتی است

کاهش قیمت اکس باکس وان موقتی است

چندی پیش در دیجیاتو خواندید که پیرو موفقیت بزرگ بخش سرگرمی های مایکروسافت در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۴، قیمت کنسول بازی این شرکت دوباره به ۳۴۹ دلار در آمریکا کاهش یافت. خبری مسرت بخش که سبب پیشرفت دوباره کنسول محبوب آمریکایی در جداول فروش شد.

اما امروز، بخش بازاریابی مایکروسافت اعلام کرد که این کاهش قیمت دائمی نیست و محدودیتی برای آن تعیین شده. پس از پایان مدت زمان مشخص، کنسول های بدون کینکت با قیمت ۳۹۹ دلار و کنسول های با کینکت به قیمت ۴۹۹ دلار در اختیار خریداران قرار می گیرند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مایکل نیکولز، معاونت بخش بازاریابی اکس باکس در گفتگوی کوتاهی که با وبسایت Polygon داشته می گوید علت کاهش قیمت در طول دوران تعطیلات کریسمس، افزایش رقابت بوده و مایکروسافت تمام نیروی خود را به کار گرفته تا سونی را پشت سر بگذارد، و در این امر کاملا موفق عمل کرده است.

مایکروسافت با ارائه کنسول های ۳۴۹ دلاری (در برابر پلی استیشن های ۳۹۹ دلاری) و همچنین بازی های انحصاری بیشتر و بهتر، دو ماه انتهایی سال ۲۰۱۴ را از آن خود کرد اما با این حساب هنوز هم پلی استیشن ۴ در دیگر نقاط جهان فروش بیشتری دارد.

نتیجه این تخفیف ۵۰ دلاری برای مایکروسافت، فوق العاده شگفت انگیز بوده و بخش اکس باکس کاملا متوجه این موضوع است. پس چه چیزی بهتر از افزایش عمر تخفیف ۵۰ دلاری؟

نیکولز می گوید: «این [تخفیف] موقتی است و ما زمان پایان آن را فعلا اعلام نمی کنیم. می خواهیم ببینیم مردم چقدر به آن واکنش نشان می دهند.»
واضح است که این استراتژی مایکروسافت کاملا موثر بوده و با توجه به صحبت های نیکولز، باید منتظر ماند و دید که مردم تا چه حد شوق و علاقه به خرید کنسول اکس باکس وان پیدا می کنند.

تخفیف ۵۰ دلاری و اعلام نشدن تاریخ پایان آن، برای سونی یک کابوس خواهد بود. ژاپنی ها نزدیک به یک سال پیاپی، بیشترین تعداد کنسول را در آمریکا به فروش رساندند و حالا مایکروسافت با قیمت کمتر، گوی سبقت را از آنها می رباید.

اکس باکس وان پس از اتمام تعطیلات تا روز گذشته، به مدت ۱۲ روز، با قیمت ۳۹۹ دلار در دسترس بود و از حالا تا تاریخی نامعلوم ۳۴۹ دلار قیمت دارد.

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato