سامسونگ در سال 2014 یک سوم سهم خود از بازار چین را از دست داد

سامسونگ در سال 2014 یک سوم سهم خود از بازار چین را از دست داد

سال گذشته به خصوص در بازار گسترده چین، بهترین دوران برای سامسونگ نبوده است. اخیرا تعدادی از تولیدکنندگان محلی مشکلاتی را برای این کمپانی کره ای به وجود آورده اند و نام هایی نظیر شیائومی، اپل و دیگر برندهای بومی جایگاه سامسونگ را در بازار این منطقه هدف فعالیت های خود قرار داده اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

براساس گزارشی که اخیرا از سوی بزرگ ترین شرکت تحقیقاتی و مشاوره چین به نام CCID Consulting منتشر شده، این کمپانی در سال ۲۰۱۴ میلادی، ۳۱.۵ درصد سهم خود از بازار چین را از دست داده است.

در ژانویه سال گذشته میلادی سامسونگ با در اختیار داشتن ۲۰ درصد از سهم بازار، صدر نشین جدول برندهای پرفروش تلفن همراه در چین بود اما در اکتبر ۲۰۱۴ این رقم به ۱۳.۷ درصد تنزل پیدا کرد.

با این همه، طبق گزارشات این نام هنوز هم جایگاه نخست جدول را در اختیار دارد اما اگر روند فعلی در سال ۲۰۱۵ میلادی هم ادامه پیدا کند شرکت مذکور سقوط بدی را تجربه خواهد کرد.

در ژانویه سال ۲۰۱۴ میلادی، حدود ۳۵۶.۲ میلیون دستگاه تلفن همراه سامسونگی در چین به فروش رفت و این در حالی است که در ماه اکتبر همان سال، فروش موبایل های این کمپانی از رقم ۳۰۷ میلیون فراتر نرفت که این مسأله می توان نشان دهنده افت فروش بازار چین هم باشد.

در حال حاضر نام هایی نظیر هوآوی، لنوو، کولپد، شیائومی، Meizu و البته حریف قدری چون اپل رقبای اصلی سامسونگ محسوب می شوند.

گفتنی است که شیائومی در هفته گذشته دو فبلت جدید به نام های Mi Note و Mi Note Pro را رونمایی کرد که مورد دوم مجموعه از بهترین امکانات را در خود دارد.

یکی از تحلیلگران این صنعت که خواست نامش فاش نشود در این رابطه اظهار داشته که از جمله دلایل تنزل سامسونگ در بازار چین عدم انطباق پذیری آن با بازار متغیر آن کشور در سال ۲۰۱۴ است.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato