ارتباط سیم کارت های بدون هویت از نیمه بهمن قطع می شود

ارتباط سیم کارت های بدون هویت از نیمه بهمن قطع می شود

برخی از سیم کارت های موبایل در پایگاه اطلاعات داخلی همراه اول و ایرانسل بدون هویت هستند و مالک اصلی مشخص نبوده یا اطلاعات درستی از او ثبت نشده است. مسئولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بارها نسبت به چنین سیم کارت هایی تذکر داده اند.

اما این بار قرار است ارتباط این سیم کارت ها، پس از چند بار فراخوان اپراتورها و رگولاتوری، در صورت عدم اقدام مالکان برای ثبت یا تصحیح اطلاعات، قطع شود.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: برخی از سیم کارت های فعال، در پایگاه اطلاعات اپراتور اول و دوم تلفن همراه دارای مشخصات ناقص یا با مالکیت غیر هستند که باید آنها را  ساماندهی کرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

غلامرضا داداش زاده ادامه داد: تا به حال این دو اپراتور در چند مرحله از مشترکان خود درخواست کرده اند تا کد ملی خود را اعلام کنند که تنها ۲۰ درصد برای انجام این کار اقدام نموده اند.

وی گفت: این شرکت ها از سمت رگولاتوری موظف هستند سیم کارت های دارای مشخصات ناقص یا با مالکیت غیر را ساماندهی نمایند. مشترکانی که نسبت به اعلام مالک سیم کارت به اپراتورها اقدام نکنند، ارتباط آنها از نیمه بهمن ماه قطع می شود.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تشریح کرد: برای مشترکان اپراتور اول پیامکی با عنوان "HAMRAH AVVAL" ارسال و از آنان درخواست می شود کد ملی خود را به شماره ۸۹۸۰ ارسال کنند.

وی افزود: برای کاربران اپراتور دوم نیز این پیامک با عنوان "Irancell" ارسال و از آنان خواسته می شود، کد ملی مالک را به شماره ۲۷۲ ارسال نمایند.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato