ربات جدید روسی، سوار بر موتور چهار چرخ و قادر به شکلیک با اسلحه

ربات جدید روسی، سوار بر موتور چهار چرخ و قادر به شکلیک با اسلحه

زمانی که از ربات های نظامی خبری می شنویم، تصور چیزی شبیه به ترمیناتور یا یا دست کم BigDog را در ذهن می پرورانیم. و اکنون نمونه اولیه ی جدیدی از یک ربات نظامی توسط مرکز تحقیقات مهندسی Tochmash در مسکو ساخته شده که البته زیاد هم انتظارات را برآورده نکرده، اما ایده ای که در پس آن است در صورت اجرای صحیح می تواند بسیار جذاب و قابل توجه باشد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

پس از بازدید ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از این مرکز تحقیقاتی، نمونه ی اولیه رباتی برای وی به نمایش درآمد که بر روی یک موتور چهار چرخ مستقر شده و قادر به رانندگی (به آهستگی) و شلیگ گلوله با استفاده از یک هفت تیر است.

ربات مذکور در محوطه ی مرکز توسعه دهنده اش به رانندگی مشغول گشت و در کنار این عمل ۵ بار نیز از اسلحه اش استفاده و شکلیک کرد. البته ربات مورد بحث فعلا به شکل کامل خود ران نبوده و در طول انجام عملیات، توسط شخص دیگری راه دور هدایت می شد.

russian-robot (1)

به گزارش Russia Today، پوتین پس از دیدن این ربات نظامی گفته که هر آنچه امروز در این مرکز تحقیقاتی مشاهده نموده، مشخص می کند که بخش نظامی روسیه در مسیر درستی در حال حرکت است و این دستاورد ها بسیار جالب بوده و بیشتر شبیه به فیلم های علمی تخیلی هستند.

مرکز تحقیقاتی Tochmash  کلیدی ترین مرکز تحقیقاتی روسیه به شمار رفته و در ساخت وسائل و تجهیزات جنگی و مهمات تخصص دارد. لازم به ذکر است که این مرکز تحقیقاتی در سال ۱۹۴۴ تاسیس گشته است.

نظرات ۴۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato