نینتندو به پیش بینی های مالی خود دست نیافته است

نینتندو به پیش بینی های مالی خود دست نیافته است

به نظر می آید نینتندو تعطیلات کریسمس را چندان بد پشت سر نگذاشته است. غول فعال در صنعت بازی های کامپیوتری و البته ساکن کیوتو ژاپن در گزارش مالی سه ماهه ی سوم خود خبر از سود ناخالص ۲۶۶ میلیون دلاری داده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کمپانی مورد بحث توانسته ۱.۹۱ میلیون کنسول Wii U و ۴.۹۹ میلیون کنسول قابل حمل ۳DS را به فروش برساند. نینتندو همچنین سود خالصی معادل ۳۸۳ میلیون دلار را تجربه کرده و درآمدش نیز برابر با ۲.۳ میلیارد دلار بوده است.

البته ناگفته نماند حتی فروش خوب در تعطیلات کریسمس نیز سبب نشده تا ژاپنی ها بتوانند به رقم سود ناخالص پیش بینی شده ۴۰ میلیارد ینی در طی یک سال مالی دست یابند و حالا این کمپانی هدف خود را به نصف یعنی ۲۰ میلیارد ین تغییر داده است.

nitendosale

در گزارشات مالی منتشر شده در رابطه با درآمدهای نینتندو صحبتی از میزان و همینطور ارقام درآمدی مرتبط به برخی از تولیدات و ابزارهای جانبی این شرکت نیز سخنی به میان نیامده است. برای مثال نینتندو کمی قبل تر اعلام کرده بود نزدیک به ۲.۶ فیگور (مجسمه های کوچک کلکسیونی) از شخصیت های معروف بازیی هایش که مجهز به چیپست NFC هستند به فروش رسانده و کاربران با استفاده از آنها می توانند محتوای ویژه ای را در بازی های Super Smash Bros، Hyrule Warriors و Mario Kart 8 آنلاک نمایند، اما حال مشخص نیست دقیقاً چه میزان درآمد از فروش محصولات مذکور نصیب کمپانی تولید کننده شده است.

نباید از قلم انداخت که بر اساس آمارهای موجود روند فروش کنسول Wii U نسبت به سال های گذشته آهسته تر شده و ۳DS نیز با افت فروشی ۳۵ درصدی مواجه گشته است. در مجموع به نظر می رسد نینتندو سالی متوسط از نظر وضعیت مالی را پشت سر گذاشته و باید منتظر ماند و دید این برند پرآوازه ژاپنی برای بازه های زمانی پیش رو و بهبود اوضاع چه ایده هایی در سر دارد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato