ویدئوهای یوتوب به صورت پیش فرض با پلیر HTML5 پخش خواهند شد

ویدئوهای یوتوب به صورت پیش فرض با پلیر HTML5 پخش خواهند شد

یوتوب اعلام کرده که از این پس ویدئوهای آن به صورت پیش فرض با پلیرهای HTML5 پخش خواهند شد. این کمپانی پیشتر پشتیبانی از فرمت یاد شده را روی برخی مرورگرها از جمله کروم و سافاری ایجاد کرده بود اما حالا IE 11 و جدیدترین نسخه های بتای فایرفاکس نیز چنین امکانی را خواهند داشت.

گفتنی است که تا پیش از این سایت یاد شده برای پشیبانی از تمامی امکانات خود و داشتن عملکردی مستقل از نمایشگر به پلیر ادوبی فلش متکی بود. این در حالی است که پخش فیلم از طریق این پلاگین توان زیادی را از یک سیستم می گرفت و استفاده از آن مستلزم نصب افزونه یاد شده روی اغلب مرورگرها بود.

به همین دلیل، تگ ویدئوی HTML5 چند سال پیش و به عنوان جایگزینی برای فلش معرفی شد اما نسخه های اولیه پلیر HTML یوتوب فاقد امکانات کلیدی بوده و عملکرد ضعیفی را از خود نشان می دادند.

خوشبختانه از آن زمان تاکنون این امکان به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته و امروز حتی تشخیص پلیر HTML5 و فلش از یکدیگر بسیار دشوار است.

براساس این خبر، مرورگرهای قدیمی همچنان از پخش کننده های فلش استفاده خواهند کرد چراکه قابلیت مدیریت کردن استانداردهای HTML5 جدید را ندارند اما ورژن های بالاتر آنها به صورت خودکار به آن تغییر وضعیت خواهند داد.

برای آنکه بدانید از کدام پلیر استفاده می کنید کافیست روی ویدئوی در حال پخش خود کلیک راست نمایید.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato