بیل گیتس هم نگران هوش مصنوعی است

بیل گیتس هم نگران هوش مصنوعی است

جدا از تاسیس مایکروسافت، بیل گیتس به به خاطر هوشمندی اش در زمینه های متعددی شهرت دارد، مخصوصا زمانی که مسئله در ارتباط با نجات دادن دنیا باشد. بنابراین جالب است که بدانیم وی هم دنباله رو نظر استیفن هاوکینگ و ایلان ماسک در ارتباط با هوش مصنوعی است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در پرسخ و پاسخی که Reddit برگزار می کرد، گیتس نظر هاوکینگ و ماسک را تکرار کرد. او هم می گوید اگر هوش مصنوعی را جدی نگیریم ممکن است سناریوی فیلم هایی چون ترمیناتور و ماتریکس به واقعیت بپیوندد.

گیتس نوشت: "من هم در کمپی هستم که در مورد هوش مصنوعی نگران است. اول از همه، ماشین ها کارهای عادی زیادی برای ما انجام می دهند. [نتیجه] مثبت خواهد بود اگر آن را مدیریت کنیم. چند دهه پس از آن، هوش مصنوعی به قدر کافی قدرتمند خواهد شد که در مورد آن نگران باشیم. من با ایلان ماسک و بعضی دیگر، در این مورد موافقم و متوجه نمی شوم که چرا برخی نگران نیستند."

اوایل این ماه، ایلان ماسک ۱۰ میلیون دلار از سرمایه شخصی خود را برای این مسئله کنار گذاشت تا هوش مصنوعی مسیر درستی طی کند. گیتس و ماسک هر دو می خواهند هوش مصنوعی نه تنها با انسان دوستانه برخورد کند، بلکه این مسئله به صورت دائمی حل شود. با این حساب هیچ بعید نیست که آینده مایکروسافت، اسپیس اکس و تسلا درگیر این مسئله شود.

مسائل و دیدگاه شخصی را که کنار بگذاریم، ماسک و گیتس احتمالا در این مورد نگرانی های به جایی دارند. برای درک بهتر نگرانی های این دو، می توانید کتاب "هوش برتر" نوشته نیک بوستروم را مطالعه کنید.

نظرات ۳۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato