تحلیل: در سه ماهه پایانی 2014، اپل هم پای سامسونگ تلفن به بازار فرستاد

تحلیل: در سه ماهه پایانی 2014، اپل هم پای سامسونگ تلفن به بازار فرستاد

به نظر می رسد که ساختن آیفون با نمایشگر بزرگ، تصمیم درستی برای اپل بود. کوپرتینویی ها در ۳ ماهه منتهی به سال ۲۰۱۴، نه تنها رکورد خود، بلکه رکورد درآمدزایی هر شرکت بزرگ دیگر در تاریخ را شکستند و رتبه اول را از آن خود کردند اما تحلیل جدیدی نشان می دهد که در همین بازه زمانی، اپل هم اندازه سامسونگ، تلفن همراه به بازار عرضه کرده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Strategy Analytics در آخرین تحلیل خود، اپل و سامسونگ را دوشادوش هم در صدر جدول عرضه ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ قرار داد. هر کدام با ۷۴.۵ میلیون دستگاه عرضه شده به بازار که سهمی معادل ۱۹.۶ درصد را از آن هر کدام می کند.

در رتبه های دوم و سوم، به ترتیب موتورولا-لنوو با ۲۴.۷ میلیون دستگاه (۶.۳ درصد) و هوآوی با ۲۴.۱ میلیون واحد (۶ درصد) قرار گرفته اند. باقی شرکت ها نیز ۴۸.۵ درصد بازار را با ۱۸۲.۳ میلیون دستگاه عرضه شده به بازار در اختیار دارند.

اگر کل سال ۲۰۱۴ را در نظر بگیریم، سامسونگ با تقریبا ۲۵ درصد از سهم بازار، اپل با ۱۵ درصد، موتورولا-لنوو با ۷.۲ درصد و هوآوی با ۵.۸ درصد به ترتیب اول تا چهارم هستند. در جدول زیر می توانید نکات زیادی را مشاهده کنید.

Capture

سهم سامسونگ در طول سال بسیار تغییر پیدا می کند و این را هم باید در نظر داشت که در سه ماهه پایانی ۲۰۱۴، کره ای ها ۱۰ درصد سقوط را نسبت به سال گذشته تجربه کردند، در حالی که اپل ۲ درصد افزایش داشت.

این آمار مشخص می کند که بزرگ ترین رقیب سامسونگ، اپل نیست اما شرکت های دیگر با ارائه تلفن های ارزان قیمت اما با کیفیت، تهدید جدی کره ای ها هستند.

اسمارت فون بزرگ تر اپل، اندکی از فضای تحت اختیار سامسونگ را حالا به اشغال در آورده، فضایی که برای مدتی طولانی سامسونگ در آن پادشاهی می کرد اما در بخش تلفن های پایین رده، شیائومی (در چین)، موتورولا و دیگر رقبا، محصولاتی به بازار فرستاده اند که بسیار با کیفیت اند.

هم ترازی اپل و سامسونگ بسیار مهم و قابل توجه است.

از آنجایی که اپل فقط تلفن های رده بالا و پرچم دار تولید می کند، طبیعی است که دستگاه های کمتری نسبت به سامسونگ بفروشد. اما در سه ماهه چهارم ۲۰۱۴، زمان عرضه آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس بود که علت این افزایش را نشان می دهد، مخصوصا در چین که برای اولین بار در صدر جدول فروش قرار گرفت.

زمان پاسخگویی اپل هم به زودی فراخواهد رسید. فروش آیفون هر ماه پس از عرضه کاهش می یابد و این مسئله ای اجتناب ناپذیر است. آیا این اعداد زمانی که سامسونگ پرچم دارش را در سه ماهه اول ۲۰۱۵ به بازار بفرستد همچنان دوشادوش هم خواهند بود؟

دست آخر، سهم بازار، تنها یک جنبه از تجارتی است که در حال انجام است و نباید به تنهایی ملاک برتری یک کمپانی قرار بگیرد.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato