تسلا به استخدام کارمندان اپل تمایل دارد

تسلا به استخدام کارمندان اپل تمایل دارد

اگر ایلان ماسک رئیس رویایی شماست، یک راه وجود دارد که شما را به او می رساند: برای اپل کار کنید.

طبق گزارش بلومبرگ، تسلا نظر ویژه ای به کارمندان اپل دارد به طوری که حدود ۱۵۰ تن از کارکنان این شرکت را به استخدام خود در آورده است. از طرف دیگر، ایلان ماسک که مدیر تسلا و بنیان گذار SpaceX نیز هست، در این گزارش گفته که اپل هم تلاش داشته تا کارمندان تسلا را جذب کند. تا آن جا که به آن ها پیشنهاد پیش پرداخت ۲۵۰ هزار دلاری و افزایش ۶۰ درصدی حقوق داده است.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

ایلان ماسک گفته: «اپل به سختی تلاش می کند تا کارمندان تسلا را استخدام کند، اما آن ها تا امروز توانسته اند افراد کمی را به سمت خود بکشانند.»

به نظر می رسد کار کردن برای تسلا آن قدر با ارزش باشد که کارمندانش از این همه پول پیشنهادی اپل صرف نظر می کنند. با این وجود چرا تسلا اینقدر به اپل علاقمند است؟ ماسک تمایلی درونی به سبک طراحی اپل دارد که به نظرش به سبک طراحی تسلا نزدیک است. یکی از کارمندان سابق تسلا گفته که ماسک شیفته کوپرتینو است و از مقایسه هایی که بین او و بنیان گذار اپل، استیو جابز انجا می شود، لذت می برد.

کارمندان سابق اپل به بلومبرگ گفته اند که تسلا را به خاطر اتومبیل هایش و همچنین خود ماسک انتخاب کرده اند. مدیر تسلا به خاطر متفاوت بودن و هوش و استعدادش مشهور است. برای مثال، او واهمه زیادی از هوش مصنوعی دارد و می خواهد روی شهر سازی در مریخ سرمایه گذاری کند.

در این گزارش همچنین درباره سبک مدیریتی ماسک آمده است. او ترجیح می دهد افراد را به خاطر استعدادشان استخدام کند تا این که آن ها را با مصاحبه های گیکی درباره کدنویسی و تکنولوژی سوال پیچ کند.

نظر شما درباره شیوه او چیست؟ آیا دوست دارید برای ایلان ماسک کار کنید؟

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato