علی بابا با پرداخت ۵۹۰ میلیون دلار به Meizu وارد رقابت بازار تلفن های هوشمند شد

علی بابا با پرداخت ۵۹۰ میلیون دلار به Meizu وارد رقابت بازار تلفن های هوشمند شد

این روزها نام علی بابا کمپانی که به نوعی آمازون چینی ها محسوب می شود را زیاد می شنویم. تلاش های آنها در راستای تحویل مرسوله ها از طریق پهپاد و یا حضور در صنعت ویدئو گیم توجه بسیاری را به خود جلب کرده و پیش بینی می شود با رشد فزاینده ای که شرکت مذکور در حال تجربه اش است به زودی شاهد حضور آنها در عرصه های مختلف و متفاوتی باشیم.

امروز در تازه ترین خبر منتشر شده از جانب خبرگزاری رویترز مشخص شده که گروه هولدینگ علی بابا با پرداخت مبلغ ۵۹۰ میلیون دلار بخشی از سهام شرکت چینی Meizu که در رابطه با تولید و ارائه تلفن های هوشمند فعالیت دارد و در این زمینه نامی خوش آب و رنگ در کشور اژدهای سرخ به حساب می آید را در اختیار گرفته، تا از این طریق بتواند سیستم عامل موبایل خودش را رواج دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس توافق صورت گرفته بین دو شرکت آنها از این پس تلاش خواهند نمود تا در زمینه های استراتژیک و تجاری سخت افزارها و موبایل های تولیدی Meizu را به بهترین و بیشترین شکل ممکن با سیستم عامل توسعه یافته توسط علی بابا موسوم به Aliyun ادغام نمایند.

از سوی دیگر علی بابا متعهد شده تا منابع خود در عرصه تجارت الکترونیک، ترافیک اینترنتی مبتنی بر موبایل، اطلاعات و داده های آماری در رابطه با سیستم عامل های موبایل را در اختیار همتای چینی خود و محصولاتش قرار دهد و به این برند کمک نماید تا اکوسیستمی بهتر از تلفن های هوشمند را پدید آورده و همینطور سهام بیشتری از بازار مرتبط را تصاحب نمایند. ضمن اینکه علی بابا در فروش آنلاین محصولات Meizu نقش موثرتری را ایفا خواهد نمود و شبکه توزیع گسترده تری را برای این کمپانی فراهم خواهد کرد.

غول تجارت الکترونیک در چین امیدوار است با این اقدام بتواند در مقابل دیگر رقیبش یعنی Tencent که توانسته با ابزار پیغام رسان WeChat نمایشگر موبایل بسیاری از کاربران کشور اژدهای سرخ را تصاحب نماید حرفی برای گفتن پیدا کرده و رقابتی نزدیک را تجربه کند.

Meizu یکی از برندهای برتر بازار چین در عرصه تلفن های هوشمند محسوب می گردد و به خاطر تکنولوژی های خاص خود، سبک طراحی اش و قابلیت های ویژه ای که ارائه می کند هواداران قابل توجهی را به خود جذب کرده و رشد فزاینده ای داشته است.

بر اساس گزارش IDC کشور چین در سال ۲۰۱۴ بیش از یک میلیارد کاربر موبایل داشته و نزدیک به ۴۰ درصد آنها از اسمارت فون ها استفاده می کردند حال علی بابا و Meizu امیدوارند از طریق قرارداد همکاری جدیدشان بخش قابل توجهی از این بازار ارزشمند را تصاحب نمایند.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato