اپل iOS 8.3 بتا را با قابلیت CarPlay بی سیم در اختیار توسعه دهندگان قرار داد

اپل iOS 8.3 بتا را با قابلیت CarPlay بی سیم در اختیار توسعه دهندگان قرار داد

در هفته ی گذشته اپل OS X 10.10.3 را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد، طبق گزارش های ۹to5mac، حال نوبت به نسخه جدید و بتای iOS 8.3 رسیده تا توسط توسعه دهندگان آزمایش شود که البته اقدامی عجیب از سوی اپل به شمار می رود زیرا iOS 8.2 در حال گذر از نسخه پنجم بتای خود است.

به احتمال زیاد بزرگ ترین امکان قابل ذکر این نسخه اسفاده از سیستم CarPlay به شکل بی سیم خواهد بود. خودروهایی که با این پلتفرم پشتیبانی می شوند از این پس قادر خواهند بود تا با تکنولوژی بلوتوث، با خودروی خود ارتباط برقرار کنند؛ چیزی که هنوز Android Auto قادر به انجامش نبوده است.

اینکه چه خودروهایی از به روزسانی و در نهایت امکانات مذکور استفاده خواهند کرد هنوز مشخص نیست اما به احتمال زیاد در سطح وسیعی، شاهد توزیع این آپدیت در میان خودروهایی که از CarPlay بهره می گیرند خواهیم بود.

همانند OS X که در هفته گذشته رونمایی شد، iOS 8.3 نیز از اموجی ها پشتیبانی به عمل خواهد آورد و در صورتک ها در این آپدیت هم حضور دارند. کاربران حال از iOS 8.1.3 استفاده می کنند و به طور کامل مشخص نیست که تمام قابلیت هایی که ذکر شد در نسخه نهایی ۸.۳ حضور داشته باشند، اما به هر حال می دانیم دیر یا زود اپل قصد دارد تا امکانات مذکور را به پلتفرم خود بیافزاید.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato