پشتیبانی مایکروسافت از سرویس چت گروهی Rooms برداشته خواهد شد

پشتیبانی مایکروسافت از سرویس چت گروهی Rooms برداشته خواهد شد

ویندوز فون ۸ در سال ۲۰۱۲ میلادی ارائه گردید و یکی از مهم ترین امکانات جدید آن Rooms نام داشت که در واقع نوعی افزونه برای هاب People بود و امکان گفتگو و اشتراک گذاری تصاویر را برای کاربران فراهم می کرد.

اما این امکان، آنطور که مایکروسافت انتظار داشت با استقبال خوبی از سوی کاربرانش روبرو نشد و کار به جایی رسید که حالا شرکت مذکور اعلام کرده از ماه آینده، پشتیبانی از سرویس یاد شده را متوقف خواهد کرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

مایکروسافت طی ایمیلی اعلام کرده که «ما در حال آماده سازی بسترهای لازم برای گنجاندن امکانات جدید در ویندوز ۱۰ هستیم تا کاربرانمان همچنان بتوانند با دوستان خود در ارتباط باشند.»

البته کاربران ویندوز ۸ همچنان خواهند توانست که روم های موجود را مشاهده نمایند اما دیگر امکان ایجاد موارد جدید یا ارسال پیام از طریق آن را نخواهند داشت.

در مورد کاربرانی که سیستم عامل تلفن همراه خود را به نسخه پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ به روز رسانی خواهند کرد هم باید اضافه نماییم که رومز به طور کامل از آن حذف خواهد شد.

هفته گذشته که بیلد پیش نمایش این نسخه ارائه شد، کاملا مشخص بود که خبری از امکان مورد بحث در آن نیست اما بیانیه مایکروسافت نه تنها این مسأله را تأیید می کند، بلکه نشان می دهد که تلفن های هوشمند ویندوز فونی کنونی نیز دیگر از آن پشتیبانی نخواهند کرد.

این خبر ممکن است باعث ناراحتی آنهایی شود که به استفاده از این سرویس عادت کرده اند با این همه، می توان گفت که پایان پشتیبانی از آن، بهترین تصمیمی است که مایکروسافت می توانست در دراز مدت اتخاذ نماید.

وجود امکان چت گروهی که تنها کاربران ویندوز فون از همه قابلیت هایش بهره مند هستند، با سیاست روشنفکرانه مایکروسافت که همانا قرار دادن نرم افزارهایش روی سیستم عامل های مختلف است همخوانی لازم را ندارد، به خصوص آنکه مایکروسافت سرویس پیام رسان خوبی به نام GroupMe دارد که روی پلتفرم های مختلف کار می کند.

زمان نشان خواهد داد که کمپانی مورد بحث تا چه اندازه سرویس ارسال پیام خود را در بیلد نهایی ویندوز ۱۰ پخته تر خواهد کرد اما این مسأله که اغلب کاربران کامپیوتر، از تلفن های ویندوز فونی استفاده نمی کنند می تواند تا حدودی این امر را روشن کند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato