اشیاء پرینت شده در ایستگاه فضایی بین المللی به زمین باز گشتند

فضاپیمای دراگون شرکت SpaceX که برای رساندن آذوقه در تاریخ 10 فوریه 2015 (21 بهمن ماه) عازم ایستگاه فضایی بین المللی شده بود، همراه با اشیائی که ساکنین آن با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخته بودند و همچنین گزارشی از شرح فعالیت هایشان، چندی پیش به زمین باز گشت.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

با ارسال این اشیاء، پژوهشگران قادر خواهند بود آنها را مورد ارزیابی قرار دهند و دریابند که آیا این قطعات می توانند جایگزینی مناسب برای نمونه های واقعی شان باشند یا خیر.

اگر چنین باشد، می توان گفت که محققین یک گام دیگر به تأیید پرینترهای سه بعدی برای استفاده در مأموریت های آتی مریخ که قرار است برای ارسال انسان به این سیاره صورت پذیرند، نزدیک تر شده اند.

Niki Werkheiser مدیر پروژه پرینترهای سه بعدی ایستگاه فضایی بین المللی در این رابطه گفت: «ناسا برای تست نهایی پرینترها، در این مرحله از عملیات های خود قصد دارد که فرایند پرینت آنی را مورد بررسی قرار دهد چراکه این مسأله اهمیت بسزایی در سفرهای طولانی تر به فضا دارد.»

تیمی به نام «Made In Space» یا ساخته شده در فضا پرینتری را تولید کرده بودند که مشخصا برای کاربرد در محیط بدون جاذبه طراحی شده و اشیاء مختلف را با استفاده از رشته های پلاستیکی گرم شده در دماهای پایین تر تولید می کرد.

اما کمی بعد، آژانس فضایی اروپا نیز مدل دیگری را به این ایستگاه فرستاد چراکه فضانوردان باید بررسی می کردند که کدام روش نتیجه بهتری را در آن محیط به دست خواهد داد.

آنها در نهایت بهترین پرینتر را انتخاب نموده و با خود به مریخ خواهند برد تا با استفاده از آن، ابزارهای مورد نیازشان از قبیل چکش، پیچ گشتی و آچار بسازند.

فضاپیمای دراگون همچنین حامل نمونه هایی از بذرهای کشت یافته در ایستگاه فضایی بین المللی و نوعی پروتئین کریستالی بود که برای ساخت دارو مورد استفاده قرار می گیرد.

اما گیاهان و بذرهای پرورش یافته در این ایستگاه می توانند پژوهشگران را در تولید محصولاتی (روی کره زمین) یاری دهند که منابع کمتری را مصرف می کنند.

علاوه بر این، محققین قادر خواهند بود، این گیاهان را در فضاپیماهایی که قرار است در آینده مأموریت های طولانی را طی کرده و بشر را به فضا بفرستند، کشت دهند.

مطالب مرتبط

با Eau de Space آشنا شوید؛ عطر تلخ و اسموکی که بوی فضا می‌دهد

یکی از سؤالاتی که ذهن بسیاری از کاربران را به خود درگیر کرده این است که فضا چه بویی می‌دهد. محققان ناسا در طول یک دهه گذشته مشغول توسعه رایحه‌ای با «بوی فضا» بوده‌اند تا فضانوردان پیش از ترک زمین با بوییدن آن با رایحه کیهان آشنا شوند. حال شرکتی به نام Eau de Space این... ادامه مطلب

روشن کردن شمع کیک تولد با موتور راکت [تماشا کنید]

یک شرکت فضایی تازه تأسیس در اقدامی جالب تولد هم‌بنیانگذار شرکت را با روشن کردن شمع‌های کیک تولد او با موتور راکت جشن گرفت.«Firefly Aerospace»، یک شرکت هوافضای خصوصی واقع در ایالت تگزاس آمریکاست که قصد دارد ارسال ماهواره‌های کوچک به فضا را با هزینه کمتر انجام دهد. اعضای این شرکت برای جشن گرفتن تولد... ادامه مطلب

اسپیس اکس ماهواره GPS نیروی فضایی آمریکا را به مدار برد [تماشا کنید]

اسپیس اکس غروب سه شنبه به وقت محلی آمریکا یک ماهواره GPS نظامی متعلق به نیروی فضایی این کشور را با راکت فالکون ۹ از دماغه کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب کرد.به گزارش Cnet، این سومین پرتاب پس از مأموریت ارسال فضانوردان ناسا با فضاپیمای کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی... ادامه مطلب

کارایی بالای کپسول کرو دراگون برنامه‌های ناسا را تغییر داد؛ افزایش مسافران در بازگشت

کپسول سرنشین دار «کرو دراگون» به لطف بازدهی بالا در تولید انرژی مدت بیشتری در فضا مانده و مسافران بیشتری را به زمین خواهد آورد.کپسول فضایی کرو دراگون دهم خرداد ماه در پرتابی تاریخی روانه ایستگاه فضایی شد و یک روز پس از آن با موفقیت به ایستگاه فضایی متصل شد. این کپسول قرار بود پس از... ادامه مطلب

جایزه ۳۵ هزار دلاری ناسا برای طراحی توالت مأموریت «آرتمیس»

ناسا از مردم دعوت کرده تا به این سازمان در طراحی بهترین توالت برای فضانوردان مأموریت بازگشت به ماه در سال ۲۰۲۴ کمک کنند. ناسا به سه طرح برتر جایزه ۳۵ هزار دلاری خواهد داد.طراحی یک توالت کارآمد که فضانوردان با آسودگی خاطر از آن استفاده کنند، یکی از مشکلات بزرگی است که مهندسان ناسا... ادامه مطلب

روسیه سال ۲۰۲۳ دو توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی می‌برد

پس از یک دهه دوری روسیه از توریسم فضایی، سازمان فضایی فدرال این کشور موسوم به «روسکوسموس»، از ارسال دو توریست به ایستگاه فضایی بین المللی با فضاپیمای سایوز در سال ۲۰۲۳ خبر داد. در اتفاقی بی سابقه یکی از توریست‌ها با کمک یکی از فضانوردان روسیه راهپیمایی فضایی انجام خواهد داد.روسکوسموس به منظور محقق... ادامه مطلب

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟