اپل به کاربران عادی اجازه استفاده از نسخه های بتای iOS را خواهد داد [شایعه]

اپل به کاربران عادی اجازه استفاده از نسخه های بتای iOS را خواهد داد [شایعه]

در زمان توسعه ی OS X Yosemite، اپل جدا از توسعه دهندگان، به کاربران عادی نیز اجازه داد تا از نسخه های بتا استفاده کنند. با انجام همین کار بود که این سوال برای بسیاری پیش آمد که آیا این شرکت در نسخه ی iOS بعدی نیز دست به اقدامی مشابه OS X خواهد زد؟

سالانه افراد زیادی اقدام به نصب نسخه های iOS مخصوص توسعه دهندگان می کنند و دلیل این کار هم استفاده از جدید ترین امکانات قرار داده شده در این پلتفرم و داشتن تجربه ای نو است. بسیاری از کاربرانی که نسخه های بتا که برای توسعه دهندگان ارائه شده اند را نصب می کنند حتی قصد ساختن هیچ اپلیکیشنی را نیز ندارند. بر اساس گزارش ۹to5mac، اپل به زودی به کاربران عادی هم اجازه خواهد داد تا بتوانند بدون دردسر و داشتن حساب کاربری مربوط به توسعه دهندگان، از نسخه های بتا استفاده کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

iOS 8.3 که شامل پشتیبانی بی سیم از CarPlay، اموجی های جدید و دسترسی راحت تر به حساب کاربری گوگل است به شکل بتا، در میانه ی ماه مارس توسط برنامه ی AppleSeed به کاربرانی که مایل به امتحانش هستند، ارائه خواهد شد.

اما نسخه ی بسیار مهم تر iOS 9 است که قاعدتا باید در میان کنفرانس WWDC در ماه ژوئن معرفی شود. به شکل تئوری نیز اینگونه به نظر می رسد که هر چقدر افراد بیشتری گوشه و کنار iOS جدید را کندوکاو نمایند، اپل راحت تر باگ های پلتفرمش را یافته و آنها را رفع می کند اما جالب است بدانید در زمان عرضه نسخه های بتای OS X، صرفا یک میلیون کاربر قادر بودند آن را نصب نمایند و منابع مختلف معتقدند اپل برای iOS دست به این گستردگی کاربران نخواهد زد و صرفا ۱۰۰.۰۰۰ نفر قادر به استفاده از نسخه های بتا خواهند بود.

زمانی که این مقدار به سقف خود رسید هم احتمالا کاربران دوباره نیازمند کمک دوستان توسعه دهندشان خواهند شد. راه های دیگری وجود داشته و تنها با صرف مبلغ اندکی در PayPal، می توانید آیفون خود را به عنوان گجت توسعه دهنده جا زنید. اپل هنوز به شکل رسمی، خبر استفاده کاربران معمولی از iOS بتا را تایید نکرده است.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato