نسل بعدی گوگل گلس با هولولنز مایکروسافت رقابت خواهد کرد [شایعه]

نسل بعدی گوگل گلس با هولولنز مایکروسافت رقابت خواهد کرد [شایعه]

تقریباً حدود یک ماه پیش و در حالیکه هیچکس انتظارش را نداشت گوگل پروژه عینک خود را بدون سر و صدای زیادی متوقف کرد. پیش تر در دیجیاتو نیز مطلبی در همین رابطه منتشر کردیم و به صورت مفصل به دلایل توقف این پروژه پرداختیم.

یک هفته پس از خبر ناخوشایند کنار گذاشته شدن گلس، مایکروسافت از هولولنز یا همان هدست واقعیت افزوده خود پرده برداشت و تحسین بسیاری را در دنیای تکنولوژی بر انگیخت. اما حالا و بنا به اخبار رسیده ظاهراً اهالی مانتین ویو بیکار ننشسته اند و قصد دارند به جد پروژه ی عینک خود را احیا کرده و به جنگ ردموندی ها بروند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تا به امروز تقریباً همه بر این باور بودند که حداقل فعلا برای هولولنز مایکروسافتی ها رقیبی جدی وجود ندارد، ولی به نظر می رسد گوگل قصد دارد با نسل بعدی عینک اش اوضاع را تغییر دهد.

وب سایت ۹t05Google در همین رابطه و در گزارشی نوشته است که غول دنیای جستجو حتی نمونه ای اولیه از این محصول را آماده کرده و در حال نمایش دادن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات آن با شرکای تجاریش است.

این وب سایت می افزاید پس از منحل شدن تیم قبلی تیمی جدید تشکیل شده و وظیفه ی توسعه و طراحی نسخه ی تازه ی عینک گوگل را عهده دار شده اند. هنوز اطلاعاتی وجود ندارد و منبعی نیز تائید نکرده که نسل بعدی گلس امسال رونمایی خواهد شد و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت یا خیر، ولی به نظر می رسد یکی از اهداف اصلی این پروژه و تغییرات صورت پذیرفته در آن رقابت با هولولنز باشد.

البته هولولنز مایکروسافت هم هنوز در دست توسعه قرار دارد و جزئیات و اطلاعات زیادی در مورد خود محصول و یا زمان دقیق ارائه اش منتشر نشده. اما با تفاسیر صورت پذیرفته به نظر می آید در ماه های پیش رو قرار است شاهد رقابتی جذاب و دیدنی در زمینه محصولات مبتنی بر واقعیت افزوده باشیم، نبردی که احتمالاً برنده اش کسی نخواهد بود جز کاربران.

نظر شما چیست؟ آیا گوگل می تواند پروژه پیشین و ناموفق گلس را احیا کند و آیا این شرکت شانسی برای پیروزی بر رقیب دیرینه اش یعنی مایکروسافت دارد؟

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato