اتومبیل های بدون راننده ولوو جاده های گوتنبرگ را در می نوردند

اتومبیل های بدون راننده ولوو جاده های گوتنبرگ را در می نوردند

ولوو در نظر دارد که تا سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۰۰ خودروی بدون راننده را روانه جاده ها نماید و امروز جزئیات بیشتری را در رابطه با این تصمیم منتشر نمود.

کمپانی مورد بحث این پروژه را Drive Me خوانده و اعلام نموده که در ابتدا، ناوگانی متشکل از ۱۰۰ دستگاه خودروی بدون سرنشین را وارد خیابان های گوتنبرگ خواهد کرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

فناوری به کار گرفته شده در این خودروها به مجموعه ای از حسگرها وابسته است که هدایت ماشین را در بزرگراه ها بر عهده می گیرد، با این همه، لازم است که هدایت ماشین تا بزرگراه یا خروج از آن و همچنین در شرایط نامساعد جوی توسط راننده انجام گیرد؛ به عبارت دیگر، این خودروها تنها در سطح بزرگراه ها قابلیت حرکت به صورت اتوماتیک را دارند.

Untitled

عملکرد این اتومبیل ها به مجموعه ای از سیستم ها متکی است و تولیدشان هم اکنون نیز آغاز شده. با این همه، کامپیوترهای به مراتب پیشرفته تری نیز در داخل آنها به کار گرفته شده اند که کلیه داده های مورد نیاز برای حفظ ایمنی سرنشینان را جمع آوری می کنند.

این سیستم ها و در واقع اغلب قطعات به کار گرفته شده در خودرو کاملا قابل اطمینان هستند و به همین دلیل، حتی در صورت بروز اختلال در عملکرد آنها، ماشین باز هم می تواند به صورت خودکار حرکت کند.

ولوو اعلام کرده در هر قسمتی که امکانش بوده، از قطعات مورد استفاده در صنایع هوایی در ساخت این خودروها بهره گرفته است.

حسگرهای متعدد شامل رادار، سونار، اسکنرهای لیزری و دوربین های اپتیکال به صورت مستمر فضای  ۳۶۰ درجه پیرامونی خودروهای مورد بحث را تحت نظر می گیرند.

اطلاعات دریافت شده توسط این حسگرها، امکان تشخیص آنی موانع را برای ماشین فراهم نموده و در عین حال تابلوها و اعلام رانندگی مربوط به محدوده سرعت را نیز می خوانند.

در کنار اینها، یک نقشه سه بعدی با رزلوشن بالا و همچنین سیستم موقعیت یاب GPS نیز برای ماشین های مذکور در نظر گرفته شده و در عین حال، یک سیستم بیسیم خودرو-به-زیرساخت هم امکان دریافت آپدیت های آنی از سامانه کنترل ترافیک گوتنبرگ را برای آنها فراهم می کند.

نکته جالب این است که در شرایط نامساعد جوی یا دیگر موقعیت های پیش بینی نشده، شهر گوتنبرگ می تواند قابلیت هدایت خودکار این ماشین ها را غیر فعال نماید تا راننده این کار را بر عهده بگیرد و در صورتی ناتوانی راننده از انجام این کار نیز، خودرو به صورت خودکار به حاشیه خیابان رانده می شود و در محلی ایمن متوقف می گردد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato