آیفون در آینده به چالشی بزرگ تر برای دزدان تلفن های هوشمند تبدیل خواهد شد

آیفون در آینده به چالشی بزرگ تر برای دزدان تلفن های هوشمند تبدیل خواهد شد

امکانات پیشرفته امنیتی مربوط به دیوایس های هوشمند، مانند Find My iPhone یا Activation Lock برای iOS، طی سال های اخیر، تاثیرات قابل توجهی بر کاهش نرخ دزدی تلفن های همراه داشته اند؛ اما ممکن است به زودی، اپل از ویژگی های امنیتی جدیدی در جهت امن تر ساختن آیفون نیز رونمایی کند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو باشید.

به گزارش نشریه The Independent، اپل به تازگی پتنت روشی جدید برای ردیابی دیوایس های گمشده را به ثبت رسانده که ردگیری دستگاه را، حتی پس از خاموش شدن آن نیز امکان پذیر می سازد. همانطور که می دانید، ویژگی Find My iPhone، پس از خاموشی دستگاه تقریبا از کار می افتد و این پتنت، سعی در حل چنین مشکلاتی دارد.

به لطف این اختراع جدید، ردگیری دیوایس های گمشده، هنگامی که به نظر سارق خاموش می رسند، برای کاربران میسر خواهد بود. هنگام خاموش کردن دستگاه، کاربر باید کدی را وارد کند که معمولا سارقین به آن دسترسی ندارند. در صورت اشتباه وارد شدن کد یاد شده، آیفون به حالت خاموشی ساختگی خواهد رفت که به آن اجازه می دهد داده های مربوط به مکان و دیگر اطلاعات را به سادگی منتقل کند.

همچنین امکان فعالسازی دوربین و ثبت تصاویری از سارق برای صاحب دستگاه وجود خواهد داشت.

جهت صرفه جویی در مصرف باتری، تلفن هوشمند می تواند تنها در فواصل زمانی مشخص روشن شده و پیش از خاموش شدن خودکار، داده های مربوط به مکان را منتقل کند.

این پتنت در ماه آوریل ۲۰۱۴ ثبت شده و حق استفاده از آن در ۲۹ ژانویه به اپل منتقل شده است؛ اما این به معنا نیست که حتما وجود آن را در نسخه بعدی پلتفرم موبایل اپل، iOS 9، شاهد خواهیم بود.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato