سفری به عصر مزوزوئیک با اپلیکیشن World of Dinosaurs

سفری به عصر مزوزوئیک با اپلیکیشن World of Dinosaurs

حدود ۲۳۰ میلیون سال پیش، زمانی که مالکیت زمین به دست انسان ها نیفتاده بود، خزندگانی بزرگ و باشکوه بر آن پادشاهی می کردند: دایناسورها؛ ابر قدرت هایی که بیش از ۱۶۰ میلیون سال بر کره خاکی زیستند و و دست آخر به دلیلی نامعلوم، منقرض شدند و چیزی جز مشتی استخوان و سنگواره از آنان باقی نماند.

تیم ایرانی Appersian در جدیدترین پروژه شان به سراغ این خزندگان ماقبل تاریخ رفته اند و با طراحی اپ World of Dinosaurs، سعی داشته اند تا شما را با گوشه ای از شگفتی های دنیای دایناسورها و اتفاقات عصر مزوزوئیک آشنا کنند.

در ادامه مطلب، با دیجیاتو همراه باشید. 

WOD در واقع کاتالوگی پویا از دایناسورهاست. در این اپلیکیشن نقاشی های HD بسیار زیبایی از این جانوران را به همراه اطلاعاتی در مورد هر یک ملاحظه می کنید. حتی صدای دایناسورها و جنگل هم به صورت دالبی شبیه سازی شده تا هنگام کار با اپلیکیشن، احساس کنید که واقعا به ماقبل تاریخ بازگشته اید.

نقاشی های موجود در اپ بر اساس اسناد معتبر علمی، توسط آقای محمد حقانی طراحی شده اند و از مشاهده آنها در صفحات نمایش با کیفیت، علی الخصوص نمایشگر رتینای آیپد لذت وافری خواهید برد.

WOD 2

برای هر دایناسور، نقاشی و منویی جداگانه در نظر گرفته شده که با مراجعه به آن از اطلاعاتی مثل نام دایناسور به همراه تلفظ صوتی، زمان زندگی، طول قامت و غذاهایی که مصرف می کرده در زبان های فارسی، انگلیسی و اسپانیایی با خبر می شوید.

تعداد قابل توجهی از دایناسورها، از کوچک جثه های علف خوار گرفته تا شکارچیان بزرگ و گوشتخوار را در WOD خواهید یافت که البته در نسخه رایگان اپ، تنها مشاهده تعداد انگشت شماری از آنها برایتان فراهم شده.

برای مشاهده تمام دایناسورها می بایست بسته Paleontologist Pack را به صورت درون برنامه ای خریداری کنید. با خرید این بسته، به غیر از موردی که گفته شد اطلاعاتی در مورد نحوه تشکیل فسیل ها، علل انقراض، روش نقاشی کردن دایناسورها و موارد دیگر در اختیارتان قرار می گیرد.

WOD 3

به نظر می رسد WOD بیشتر کاربران غیر ایرانی را هدف گرفته، چرا که اولا در اپ استورهای داخلی عرضه نشده و ضمنا خرید بسته حرفه ای اپلیکیشن، برای بسیاری از کاربران داخل کشور کار دشواری است. این مورد از نکات منفی این اپلیکیشن برای ما ایرانی هاست.

WOD برای صفحات نمایش بزرگ مثل تبلت ها طراحی شده، بنابراین تجربه کار با آن در موبایل اصلا با تبلت قابل مقایسه نیست. هر چند امکان جابجایی تصویر با حسگر حرکتی برایتان فراهم شده، اما عجیب است که سازندگان قابلیت چرخش تصویر به حالت افقی را برای WOD در نظر نگرفته اند.

پشتیبانی اپ از TV-Out، افزودن ویدئوهای مربوط به دایناسورها و بازی های آموزشی از مواردی هستند که می توانند به هر چه پربار شدن WOD در نسخه های بعدی کمک نمایند. اپلیکیشن دنیای دایناسورها هم اکنون برای سیستم های عامل iOS و اندروید آماده دانلود است. اگر خواهان آشنایی بیشتر با دنیای دایناسورها هستید، تجربه WOD را در موبایل هایتان از دست ندهید.

World of Dinosaurs
  • World of Dinosaurs
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: Appersian
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۳۶ / ۸۲ مگابایت
دانلود
اپ‌استور
گوگل‌پلی

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato