طرح شکایت مجدد از اپل به خاطر نقض پتنت؛ شرکت مدعی به جریمه پیشین نیم میلیارد دلاری قانع نیست

طرح شکایت مجدد از اپل به خاطر نقض پتنت؛ شرکت مدعی به جریمه پیشین نیم میلیارد دلاری قانع نیست

اگر به خاطر داشته باشید چند روز پیش در دیجیاتو نوشتیم که شرکتی اهل تگزاس، که عملاً هیچ محصول خاصی ندارد و تنها فعالیتش محدود به ثبت تعدادی پتنت می شود، از اپل به خاطر بهره گیری غیر قانونی از همین پتنت ها به دادگاهی در ایالات متحده شکایت برده و حالا اهالی کوپرتینو با جریمه ای ۵۳۲.۹ میلیون دلاری مواجه گشته اند.

اما اکنون و بنا به گزارشی که رویترز منتشر کرده، به نظر می رسد ماجرای شکایت Smartflash LLC به پایان نرسیده و آنها مجدداً به خاطر همان پتنت های قبلی مورد بحث به دادگاه شکایت برده اند. اینبار موضوع دادخواست کمپانی یاد شده پیرامون بهره گیری غیر قانونی اپل از پتنت هایش در محصولاتی است که در زمان تنظیم شکایت اولیه به بازار عرضه نشده بودند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شکایت تازه به همان دادگاهی در شهر Tyler تقدیم شده که دفعه ی قبل اپل را محکوم به پرداخت جریمه ی ۵۳۲.۹ میلیون دلاری کرده بود. کمپانی مدعی در این پرونده می گوید، در زمان ارائه ی دادخواست اولیه تلفن های هوشمند آیفون ۶ و ۶ پلاس به بازار نیامده بودند و همینطور خبری از تبلت آیپد ایر ۲ نیز نبوده، ولی پس از ارائه ی تجاری این محصولات به کاربران پی بردیم که کوپرتینویی ها مجدداً حق امتیاز پتنت هایمان را نقض کرده اند.

در حالیکه رقم جریمه ی مصوب از سوی دادگاه برای کمپانی همانند اپل با ثروتی ۷۰۰ میلیارد دلاری به نظر ناچیز می رسد، اما مدیران این شرکت از اینکه گروهی بدون تولید حتی یک محصول و تنها با در اختیار داشتن حق امتیاز چند پتنت می توانند به کسب درآمد از طریق شکوایه های قانونی بپردازند، گله مند هستند. آنها اعتقاد دارند قوانین کنونی در این زمینه ناکارآمد بوده و نیازمند اصلاح اند.

اپل هنوز در مورد شکایت جدید صورت پذیرفته صحبت یا اظهار نظری نداشته و باید منتظر بمانیم و ببینیم Smartflash LLC می تواند یکبار دیگر از طریق شیوه ی یاد شده برترین برند حال حاضر جهان را وادار به پرداخت غرامت نماید و یا خیر.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato