نخستین فرودگاه فضایی اروپا در بریتانیا تأسیس خواهد شد

نخستین فرودگاه فضایی اروپا در بریتانیا تأسیس خواهد شد

دولت بریتانیا موافقت خود را برای ساخت نخستین فرودگاه فضایی در انگلستان اعلام کرد. این تأسیسات که طبق برنامه ریزی های انجام گرفته تا سال ۲۰۱۸ میلادی عملیاتی خواهد شد، قرار است که در اروپا نخستین باشد و انتظار می رود که به پایگاهی برای انجام سفرهای تجاری به فضا و همچنین پروازهای بین المللی فوق سریع بدل شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

دولت انگلستان، در راستای موافقتش با برپایی این تأسیسات که پس از انجام مذاکراتی سه ماه صورت می پذیرد، لیستی از موقعیت های مکانی بالقوه متشکل از ۵ نام را تهیه کرده (شامل Campbeltown، Glasgow Prestwick، Stornoway در اسکاتلند، Newquay در انگلستان و Llanbedr در ولز) و علاوه بر آن، یکی از پایگاه های نیروی هوایی سلطنتی این کشور را نیز در دست بررسی دارد تا به صورت موقت از آن بهره بگیرد.

طرح ساخت یک فرودگاه فضایی در این کشور نخستین بار در تیرماه گذشته اعلام گردید و در آن زمان، سازمان هوانوردی بریتانیا اسامی مربوط به هشت موقعیت را به عنوان مکان های بالقوه برای تأسیس این پایگاه پیشنهاد داد.

دولت بریتانیا هم برای آنکه نام انگلستان را به عنوان نخستین کشور دارنده فرودگاه فضایی در سطح دنیا مطرح نماید، موافقت خود با این برنامه را اعلام کرد.

در حال حاضر کشور مورد بحث تلاش دارد تا شرکت هایی چون SpaceX و ویرجین گالاکتیک را برای پرتاب فضاپیماهایشان از طریق فرودگاه فضایی یاد شده ترغیب نماید.

spaceport.0

انتظار می رود که این فرودگاه، علاوه بر سفرهای فضایی، زمان سفرهای بین المللی را نیز به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شرکت های دست اندرکار ساخت این تأسیسات ابراز امیدواری کرده اند که پس از راه اندازی آن، مدت زمان سفر از انگلستان به استرالیا از ۱۴ به ۲ ساعت تقلیل یابد.

اما هنوز تا محقق شدن این مسأله زمان زیادی باقی است. در وهله نخست لازم است که سازمان حمل و نقل این کشور مجموعه ای استانداردها را برای فرودگاه یاد شده تعریف نماید و سپس پیشنهادات شرکت های خارجی در این رابطه هم در دست بررسی قرار دهد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato