پیام رسان بلک بری 100 میلیون بار از گوگل پلی دانلود شده

بلک بری اعلام کرد که اپلیکیشن BBM، بیش از 100 میلیون بار روی اندروید دانلود شده، یک سال و نیم پس از عرضه آن روی پلتفرم گوگل. این کمپانی همچنان در بلاگ خود گفت که "صد میلیون عالی است اما یک میلیارد حتی بهتر هم هست".

استیکرها بیش از یک میلیارد بار توسط کاربران ارسال شده اند و بلک بری هم از این بابت بسیار خوشحال است: "تمام این اعداد، نشان دهنده جنبشی است که در BBM راه افتاده."

نکته ای که در این بین مطرح است، تفاوت دو رقم کاربران فعال و تعداد دانلودهاست. مسلما تعداد دانلودها نشان می دهد که بیش از 100 میلیون نفر به استفاده از این اپ کنجکاو بوده اند در حالی که کاربران فعال، رقم اصلی و قابل بحث است. چه تعداد از کاربران پس از برطرف شدن کنجکاوی شان به BBM علاقه مند شده اند؟

برای مثال، اپلیکیشن پیام رسان ChatON، هم می تواند 100 میلیون دانلود روی اندروید داشته باشد و هم می تواند به راحتی تعطیل شود. به همین سادگی، بنابراین تعداد دانلودها شاید چندان اهمیتی نداشته باشد.

در سوی دیگر میدان، واتزاپ را داریم با 700 میلیون کاربر فعال در هر ماه که روزانه 30 میلیارد پیام رد و بدل می کنند؛ تقریبا 50 درصد بزرگتر از بازار سرویس پیام کوتاه. با وجود این تفاسیر، آیا شما هم فکر می کنید "صد میلیون عالی است"؟

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟