هشدار WhatsApp: از اپلیکیشن های غیر رسمی استفاده نکنید

هشدار WhatsApp: از اپلیکیشن های غیر رسمی استفاده نکنید

گزارش هایی در طی هفته گذشته در فضای مجازی دست به دست گشت و گفته می شد مدیران واتزاپ، به شکل سخت گیرانه ای در صدد محدود کردن حساب های کاربری این اپلیکیشن بر آمده اند.

دلیل اعمال محدودیت ها (به خصوص در ژانویه - اوایل بهمن) این بود که کاربران گاهی اوقات از اپلیکیشن های شخص ثالث برای اتصال به سرور بهره می گیرند. در برخی خبرها آمده بود، کاربرانی که از اپلیکیشن رسمی این شرکت برای استفاده از اکانت واتزاپ خود استفاده نکنند، برای همیشه دسترسی خود را به این سرویس از دست خواهند داد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

همانگونه که گفتیم، در ژانویه، واتزاپ بسیاری از اکانت های کاربری را محدود نمود و از کاربران خواست تا جهت دست یابی به اطلاعات خود، از اپلیکیشن رسمی این شرکت برای اتصال به سرور ها استفاده کنند.

شرکت مورد بحث در این خصوص می گوید که موضوع بسیار ساده است؛ در صورت استفاده کاربران از اپلیکیشن های غیر رسمی، ما به هیچ عنوان نمی توانیم امنیت گفتگوها و فایل های ارسالی میان کاربران را تضمین نماییم، زیرا دیگر این واتزاپ نیست که به کدهای منبع دسترسی دارد.

کاربران البته در خصوص قوانین اندکی گیج شده اند و نمی دانند آیا واقعا به صورت مادام العمر، دسترسیشان از واتزاپ محدود می گردد یا خیر. سابق بر این شرکت مورد بحث گفته بود که در صورت استفاده از اپ های شخص ثالث، کاربران دیگر قادر نخواهند بود از این اپلیکیشن استفاده نمایند. اما در بیانیه تازه ای، این تصمیمات اندکی از حالت سخت گیرانه خارج گشته اند و از لغت «موقت» یا برای ۲۴ ساعت، استفاده شده است. نکته اینجاست که تا زمانی که اپلیکیشن شخص ثالث از روی گجت کاربر، به شکل کامل پاک نگردد، نمی توانند از سرویس واتزاپ بهره گیرند.

whatsappplusban

یکی از سخنگویان WhatsApp گفت: «تا زمانی که کاربران اپلیکیشن های مشابه و شخص ثالث، نظیر WhatsApp+ را از دستگاه خود حذف نکنند، اجازه استفاده از اپلیکیشن اصلی و یا سرویس های مربوطه را نخواهند داشت. اما هیچ کاربری به شکل کامل و مادام العمر، شامل ممنوعیت نخواهند شد.»

اپلیکیشن های WhatsApp+، WhatsApp Reborn و OgWhatsapp از معروف ترین اپ های شخص ثالث در این زمینه بودند که به کاربران، امکاناتی اضافه تر از اپلیکیشن رسمی واتزاپ می دادند اما در عوض، امنیت آنها به هیچ عنوان قابل تایید نبود.

ویجیاتو

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato