اپل آسیب پذیری FREAK در محصولاتش را برطرف کرد

اپل شب گذشته در کنار معرفی مک بوک جدیدش و همینطور معین کردن جزئیات و زمان عرضه ی ساعت هوشمندش نرم افزارهای خود را نیز به روز رسانی کرد، که بر اساس این آپدیت های تازه ضعف های محصولات این شرکت در مقابل آسیب پذیری FREAK هم برطرف شده اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

با وجود این آسیب پذیری ممکن بود اطلاعات کاربرانی که از مرورگر سافاری در محصولات اپل استفاده می نمایند، در حین بازدید از برخی سایت های امن بهره مند از پروتکل SSL به مخاطره بیافتد.

ظاهراً دولت ایالات متحده قبلاً توسعه دهندگان پروتکل مذکور را وادار کرده بود تا دو شیوه از رمزنگاری را برای آن در نظر بگیرند و اکنون این امکان وجود دارد که تبادل داده ی کاربران با سایت و نرم افزار مورد نظرشان تحت SSL را بر اساس انکریپشن ضعیف تر صورت داد و سپس با رمزگشایی آن که با صرف توان پردازشی و زمانی اندک امکان پذیر است، به اطلاعات شان دسترسی پیدا کرد. همه ی این موارد دلایلی هستند که سبب گشته اند اهالی کوپرتینو هر چه سریعتر اقدام به آپدیت نرم افزاری گجت های خود نمایند.

برای ایمن ساختن آیفون و آیپد در مقابل رخنه ی مورد بحث کافی است نسخه ی ۸.۲ از iOS که دیشب با همراهی پشتیبانی از ساعت اپل معرفی شد را نصب نمایید.

کاربران مک بوک ها با نسخه های مانتین لاین، ماوریکس و یوسمیتی هم دیر یا زود اعلان مربوط به آپدیت تازه را دریافت خواهند کرد و در نهایت صاحبان اپل تی وی نیز باید نسخه ی ۷.۱ از نرم افزار این گجت را دریافت کنند.

ناگفته نماند که در این به روز رسانی ها برخی مشکلات امنیتی دیگر، سیستم عامل های iOS و همینطور OS X نیز برطرف گشته اند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟