راه اندازی وای فای شهری چه مزایایی در بر دارد؟

راه اندازی وای فای شهری چه مزایایی در بر دارد؟

چندی است که استفاده از اینترنت همراه در بین کاربران محبوبیت بالایی پیدا کرده و پای آن به تفریح، گردشگری، ترددهای درون شهری و اماکن عمومی نیز کشیده شده.

بسیاری از کاربران و علاقمندان به فناوری دوست دارند در تمام لحظات به دنیای مجازی متصل باشند و این توقع، سبب شده تا ارائه دهندگان اینترنت به فکر عرضه روش های نوین برای اتصال مشترکان به این شبکه جهانی باشند.

هر چند عرضه نسل های ۳ و ۴ شبکه های تلفن همراه از سال ۹۳ توسط ایرانسل و همراه اول آغاز شد اما برخی از دلایل (که در ادامه به آنها اشاره می کنیم) باعث شد که مدیران شرکت های عرضه کننده و کاربران به استفاده از انواع دیگر اینترنت پرسرعت و همراه تمایل پیدا کنند.

وای فای شهری در دسته اینترنت همراه قرار گرفته و امروزه در نقاط مختلف دنیا مورد استفاده قرار می گیرد؛ بدین صورت که مشترکان اپراتور مخابراتی یا اینترنتی با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور، می توانند در خیابان ها، پارک ها، امکان عمومی و دیگر نقاط تحت پوشش به راحتی توسط ابزارهای دیجیتالی (که از گیرنده wifi بهره می برند)، به این شبکه جهانی متصل شده و  نیازهای خود را برطرف سازند.

در ادامه همراه دیجیاتو بمانید.

البته باید دانست این ارتباط اغلب در نقاط بیرونی عرضه شده و کمتر در ساختمان ها  عرضه می گردد که می تواند از لحاظ گستردگی تمام شهر را تحت پوشش قرار دهد.

در ایران نیز، اپراتور دوم تلفن همراه هم اکنون در منظقه تفریحی و کوهستانی توچال به ارائه wifi شهری برای کاربران خود پرداخته و در نخستین گام استفاده ۵۰۰ مگابایت از اینترنت را در ۶۰ ساعت برای هر مشترک رایگان اعلام نموده است. اما به راستی ارائه این فناوری چه مزایایی را نسبت به دیگر تکنولوژی ها در بر دارد.

عرضه و استفاده از وای فای شهری دلایل و مزایایی برای کاربران و شرکت های ارائه دهنده دارد که در زیر به آنها اشاره می نماییم.

دلایل تمایل به عرضه و استفاده از وای فای شهری

- هزینه بالای ارتقای نسل ۲ به ۳ یا ۴

- پشتیبانی تعداد محدود ابزارهای همراه از ۴G

- در دسترس نبودن باندهایی که پوشش بالایی دارند مانند باند ۷۰۰ مگاهرتز که در دست صدا و سیماست

- علاقه کاربران به استفاده از وای فای

- افزایش تعداد دستگاه های بدون سیم کارت و با قابلیت پشتیبانی از استاندارد وای فای

- افزایش بیش از حد مصرف باتری در زمان استفاده از ۳G و ۴G

مزایای ارائه وای فای شهری برای اپراتورها و کاربران

- کاهش میزان استفاده از پهنای باند ۳G و ۴G در مناطق تحت پوشش

- ارائه سرعت بالا برای کاربران اینترنت وای فای شهری

- افزایش سرعت اینترنت کاربران نسل سوم و چهارم موبایل به دلیل کاهش استفاده از این فناوری ها

- کاهش مصرف باتری ابزارهای دیجیتال نسب به استفاده از ۳G و ۴G

- برقراری اینترنتی پایدارتر نسبت به نسل سوم و چهارم تلفن همراه

- استفاده از اینترنت در خیابان ها، پارک ها، تفرج گاه ها و دیگر امکان عمومی با ابزارهای دیجیتال فاقد سیم کارت

- برقراری اینترنت موبایل هایی که از ۴G یا ۳G پشتیبانی نمی کنند بوسیله وای فای

- درآمدزایی بیشتر اپراتورهای مخابراتی و همراه

- افزایش دقت در «مکان یابی بدون استفاده از GPS»

-  استفاده از اینترنت در «حالت پرواز» یا  «flight mode»

نحوه دسترسی به وای فای شهری ایرانسل در توچال

مشترکین ایرانسل با حضور در منطقه توچال و اتصال به شبکه وای فای این اپراتور با نام "irancellWiFi" می توانند از ۵۰۰ مگابایت اینترنت رایگان پرسرعت برای مدت ۶۰ ساعت برخوردار شوند.

برای استفاده از این سرویس، مشترکان سیم کارت های ایرانسل می توانند پس از اتصال به شبکه یاد شده، با ارسال یک پیامک بدون متن به شماره ۴۰۳۱، نام کاربری و رمز عبور ویژه wifi مذکور را دریافت و از خدمات آن بهره مند شوند. دریافت username و password در هر ۲۴ ساعت یک بار امکان پذیر است.

در این مرحله از وای فای درون شهری، خدمات اینترنت پرسرعت مبتنی بر وای فای ایرانسل در پارکینگ، ایستگاه اول و دوم مجموعه تفریحی-ورزشی توچال قابل دسترس خواهد بود.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato