پهپاد وان پلاس معرفی شد؛ پرنده ای کوچک با قیمت 20 دلار

پهپاد وان پلاس معرفی شد؛ پرنده ای کوچک با قیمت 20 دلار

کمپانی چینی وان پلاس که در زمینه ساخت تلفن های همراه فعالیت دارد، اخیرا هم اعلام کرده بود که به زودی در نظر دارد پهپاد خود به نام OnePlus DR-1 را رونمایی کند و اعلام نمود که محصول یاد شده می تواند نقطه عطفی در تاریخ این پرنده ها باشد.

پس از اعلام این خبر شایعات متعددی در مورد درون وان پلاس در فضای مجازی منتشر شد اما حالا شرکت مذکور اعلام داشته که از ماه آینده این پهپاد از طریق سایت آن قابل خریداری خواهد بود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

شرکت مورد بحث همچنین روز سه شنبه ویدئویی با این مضمون را در واین منتشر کرد: «ماجراجویانه به نظر می آید؟ DR-1 از ماه آینده در فروشگاه ما قابل خریداری خواهد بود.»

این ویدئوی شش ثانیه ای اطلاعات زیادی را در خود نداشت اما به خوبی نشان می داد که شرکت یاد شده مشغول ساخت یک پهپاد است.

اگر مراجعه ای به صفحه این محصول در سایت وان پلاس داشته باشید با جملاتی از این دست روبرو خواهید شد: «ابداع روشی تازه برای اندیشیدن در مورد پهپادها» و در ادامه نیز از کاربران دعوت می شود که «عصر تازه ای از تکنولوژی های هوایی را با حمل و نقل بدون دردسر» توسط این درون تجربه نمایند.

ممکن است تصور کنید که این هم یکی از همان دروغ هایی است که این روزها بازارش در فضای مجازی حسابی داغ است اما باید به اطلاعاتان برسانیم که طبق اعلام کمپانی سازنده ساخت این پهپاد حقیقت دارد و دستگاه هم یک هلی کوپتر چهار پره است که به تعداد محدود و در ازای تنها ۲۰ دلار عرضه خواهد شد.

بله! دستگاهی که تصور می شد نقطه عطفی در صعنت پهپادها باشد تنها یک هلی کوپتر چهار پره بوده و ابعادش هم نصف OnePlus One است.

مشخصات دستگاه

  •  مدت زمان پرواز: ۷ تا ۸ دقیقه
  • زمان مورد نیاز برای شارژ میان پروازها: ۲۰ دقیقه
  • وزن: تنها ۱۲.۵ گرم
  • ابعاد فریم: حدودا ۷۰ میلی متر

DR-1 دارای یک بدنه پلاستیکی قرمز رنگ است که چهار پره دارد و تعدادی لامپ LED تزئینی هم روی بدنه آن کار گذاشته شده. از نطر اندازه هم باید بگوییم که به راحتی کف دست جای می گیرد و دارای یک ریموت کنترل مادون قرمز با دو حالت مختلف برای پرواز است.

بنابراین به احتمال زیاد امکان آنکه از موبایل خود برای کنترل دستگاه استفاده نمایید وجود نخواهد داشت و برای این منطور لازم است که به کنترل متکی باشید.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato