سونی سهام خود در Olympus را به فروش می رساند

سونی سهام خود در Olympus را به فروش می رساند

سونی این روز ها از لحاظ مالی حال و روز خوشی ندارد و مدیرعامل این شرکت سعی می کند با حذف واحد های زیان آور، بر روی بخش هایی تمرکز کند که می توانند در آینده، به کمک سونی بیایند.

در راستای اجرای سیاست سرمایه گذاری بر روی واحد های سود آور، کز هیرای قصد دارد مقداری از سهام سونی در شرکت Olympus را به فروش رساند.

سونی در سال ۲۰۱۲ با پرداخت ۶۴۵ میلیون دلار، مقداری از سهام Olympus را خریداری کرد. در واقع ژاپنی های امیدوار بودند با این حرکت بتوانند به بخشی از تجارت پر سود ابزارهای پزشکی Olympus تبدیل شوند و از این طریق مبلغی بیش از آنچه که سرمایه گذاری کرده اند را به دست آورند.

با این حال سونی این روزها نیاز به پول دارد و کز هیرای تصمیم گرفته تا سهام شرکت متبوعش در Olympus را به فروش فرساند. پس از این اقدام سونی همچنان در زمینه ابزار های تصویر برداری و حوزه سلامت با Olumpus همکاری خواهد داشت، اما دیگر عنوان بزرگترین سهام دار را در کنار نام خود، نخواهد دید.

باید امیدوار بود که مدیرعامل سونی، در خرج کردن این پول نهایت دقت را به خرج دهد، چرا که کمپانی بزرگ سونی روز به روز در حال کوچک تر شدن است و در آینده دیگر بخشی برای فروش وجود نخواهد داشت.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato